56 een legaat groot f 600,aan dat Weeshuis be sproken door wijlen Mr. H. A. van Dijk. HOOFDSTUK IX. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. In het aantal openbare scholen heeft in 't afgeloopen •jaar geene verandering plaats gevonden, terwijl daaren tegen het aantal bijzondere scholen met eene verminderd is geworden. Het onderwijs gaf over het algemeen ook nu weder stof tot tevredenheidook waren de hulpmiddelen voor het onderwijs voldoende. In de vacatures ontstaan door vertrekis, even als vorige jaren naar, behooren voorzien. I. Scholen voor lager onderwijs. Opgave van het getal der openbare en bijzondere scholen voor elke soort afzonderlijk: Openbare scholen. Uitsluitend voor gewoon lager onderwijs 4 Bovendien voor een of meer vakken van meer uitgebreid lager onderwijs 3 Zamen 7 57 Bijzondere scholen. Gesubsidiëerde. Uitsluitend voor gewoon lager onderwijs. geene. Tevens voor meer uitgebreid lager onderwijs geene. Niet gesubsidiëerde. Uitsluitend voor gewoon lager onderwijs. geene. Tevens voor meer uitgebreid lager onderwijs 4 Geheel getal scholen 11 Opgave van bet getal onderwijzers naar de kunne, in gedeeld in hoofd- en hulponderwijzers en kweeke- lingen, te weten aan de: Hoofden van scholen (Mannel.) Onderwijzers Kweekelingen Hoofden van scholen (Vrouwel.) Onderwijzeressen Kweekelingen Openbare scholen. 1 Gesubsidieer-; de bijzondere scholen. Niet gesubs. bijzondere scholen. Geheel 6 28 1 13 3 4 1 1 9 32 2 14 Geheel 48 9 57

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 30