50 sonen en goederen naar belmoren heeft gehandhaafd en beschermd. De Agenten nemen zoowel den dag- als nachtdienst waar, zoodat geen corps van nacht of stille wakers noo- dig is. Het nemen van maatregelen van bijzonderen aard is niet noodig geweest. Evenals in vorige verslagen kunnen wij nu ook weder mededeelen, dat de politie steeds voortgaat, om, zooveel mogelijk, misdrijven te voorkomen. Door de politie werden de navolgende processen- verbaal opgemaakt: 6 wegens het bezigen van scheldwoorden; 25 wegens diefstal; 1 wegens het dragen van een verboden wapen; 5 wegens aanhouding van deserteurs of gesignaleerden; 1 wegens valscliheid in geschrifte I wegens verkrachting van een meisje beneden de 1G jaren 60 wegens landlooperij 20 wegens moedwillige mishandeling; 8 wegens verwonding; 5 wegens opligting; 6 wegens rebellie; 5 wegens verbreking van afsluiting; 1 wegens geweldadige aanranding op den openbaren weg; 3 wegens het door onachtzaamheid in gevaar brengen van menschenlevens 2 wegens laster; 1 wegens brandstichting 2 wegens overtreding der Wet op de Spoorwegen; 2 wegens het beschadigen van Rijksgebouwen 51 1 wegens het ongedekt voorhanden hebben van eene partij onafgehakt vleesch; 1 wegens het wederregtelijk in bezit hebben van mi litaire kleedingstukken 1 wegens overtreding van Art. 1 van het Koninklijk Besluit van 16 November 1884 (Stbl. No. 223); 1 wegens het verkoopen van sterken drank in het klein zonder vergunning; 2 wegens het verkoopen van sterken drank aan kin deren beneden de 16 jaren; 2 wegens het toedienen van sterken drank aan perso nen, die in kennelijken staat van dronkenschap verkeerden 322 personen werden ter zake van politie-overtredingen bekeurd. 307 wegens het zich bevinden in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, en 9 personen wegens het verstoren der openbare orde in kennelijken staat van dronkenschap. Brandwezen. De brandbluschmiddelen verkeeren in zeer goeden staat. Op gezette tijden des jaars worden ze met het daarvoor bestemde personeel beproefd en waar gebreken blijken te zijn, worden deze ten spoedigste hersteld. Er zijn in deze gemeente aanwezig (uitgezonderd de brandspuiten van 't Garnizoen, van de beide Zutphensche Assurantie-Maatschappijen en de vaste aanjager in den Reinmakershoek, die volgens contract aan 't Garnizoen is overgegaan), 9 brandspuiten, 4 vaste aanjagers met de daarbij behoorende slangenwagens1 vervoerbare aan-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 27