48 koopen van onrijpe of voor de gezondheid schadelijke vruchten werd met naauwgezetheid toegepast. De Volksgaarkeuken ging voort voor billijken prijs levensmiddelen te verstrekken. Aan het drinkwater werd voortdurend de noodige zorg besteedzie het hierachter gevoegd verslag der Gezond heidscommissie. i. Gezondheidscom missie. De alhier bestaande Gezondheidscommissie is zamen- gesteld uit zeven leden, waarvan één Voorzitter en één Secretaris is. De roeping der Commissie is de volgende a. om Burgemeester en Wethouders van berigt en raad te dienen, omtrent alles wat op de openbare gezond- hcidsregeling en gczondheids-politie betrekking heeft; b. om aan Burgemeester en Wethouders alle voorstel len te doen die kunnen leiden tot verbetering van den algemeenen gezondheidstoestand in de gemeente waartoe zij vooral hare aandacht zal vestigen op de volgende onderwerpen 1. luchtverversching in openbare gebouwen, scholen en bijzondere woningen 2. het gezonder maken der door de minvermogende volksklasse bewoonde buurten; 3. de fabrieken of inrigtingen van nijverheidmaga zijnen en bewaarplaatsen van goederen, met het oog op de openbare gezondheid en op de gezond heid en veiligheid der werklieden 4. vervalsching en verontreiniging van levensmiddelen; c. om, op uitnooaiging van Burgemeester en Wethou ders, de gebouwen en woningen te onderzoeken, 49 die met het oog op den openbaren gezondheidstoe stand, vermoed worden voor gebruik of bewoning ongeschikt te zijn. Van hare bevinding wordt door de Commissie een om standig verslag opgemaakt en aan Burgemeester en Wet houders ingezonden. De Gezondheidscommissie blijlt steeds streven om haar doel, verbetering van den gezondheidstoestand, te ver- wezelijken. Het verslag dier Commissie is als bijlage, onder let- ler B hierachter opgenomen. HOOFDSTUK Vlo. Gremeente-TPolitie. De Gemeente-politie is onder toezigt van den Com missaris van Politie, tevens Commissaris van Rijkspolitie in het afgeloopen jaar toevertrouwd geweest aan eén In specteur, één Adspirant-Inspecteur en zeventien Agenten. Tengevolge van de uitbreiding der gemeente met nieuwe wijken is het aantal Agenten met twee vermeer derd geworden door de benoeming van L. van Nooren, Gemeente-veldwachter te Vorden en Hendrik Hietbnnk arbeider alhier; beiden zijn 1 Januarij 11. in functie ge treden. Ook nu kan weder worden getuigd, dat de gemeente politie in het jaar 1885 de rust en veiligheid van per- 4

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 26