46 meente-Arts voor de Heel- en Verloskunde aangesteld op eene jaarwedde van f 900.die tevens belast is met de visitatie van publieke vrouwen. Er zijn 3 Gemeente-Vroedvrouwen in functie, ieder op een jaarwedde van f 200. f. Koepokinenting. Het aantal verrigte koepok-inentingen bedroeg in 1885 volgens opgaaf 407, waarvan 234 gratis. 1884 180, 160 1883 386, 236 1882 330, 203 Wederom bestond in 't afgeloopen jaar in 't O. en N. Gasthuis gelegenheid tot verkrijging van dierlijke koe pokstof en wel in de maanden Mei, Juni en September. Daartoe zijn ingeënt zes kalveren. Van de verkregen koepokstof zijn 58 glaasjes aan verschillende Geneeshee- ren, zoowel in deze gemeente als daar buiten wonende, kosteloos verstrekt. In de maanden September en October van 't afgeloo pen jaar werd in het locaal op het Kerkhof, nabij het Gemeentehuis, telkens op Vrijdag, door de Gemeente- Geneeheeren zitting gehouden tot het gratis inenten en herinenten van kinderen en volwassenen. Hiervan werd ruimschoots gebruik gemaakt. Dat de gelegenheid tot het inenten en herinenten niet zooals gewoonlijk in de maanden Junjj en Julij ge geven werd, was tengevolge van 'theerschen der maze len in den afgeloopen zomer. 47 g. Toezicht op de prostitutie. In deze gemeente is slechts één huis van ontucht aan wezig. Door den, met het Geneeskundig toezigt op de prostitutie belasten heelkundige, werden de publieke vrouwen, voor zoover deze in het huis van ontucht wo nen, geregeld elke week 2 maal onderzocht. Bij dat onderzoek werd dit jaar geen enkele vrouw ziek be vonden. Het aantal der hier gewoonlijk verblijf houdende pu blieke vrouwen was 3de inschrijving op 't politiebureau had geregeld plaats. Het toezigt op 't hier aanwezige huis van ontucht heeft, volgens de bestaande verordening, regelmatig plaats gevonden. Zooveel mogelijk zijn door de politie maatregelen aan gewend om de clandestine-prostitutie tegen te gaan. h. Toezigt op de levensmiddelen. In deze gemeente is aanwezig één keurmeester van levend vee voor de slagtbank, van vleesch, spek, visch enz., die eene jaarwedde van f 300 geniet. Het keuren van levensmiddelen bepaalde zich in deze gemeente tot rundvee, kalveren, schapen en varkens, die voor slachting bestemd zijn; het vleesch en spek, dat bij slagers, spekslagers en vleeschverkoopers voor handen isalsmede tot de keuring van visch op de markt. Herhaalde malen zag zich de keurmeester genoodzaakt vleesch en vischals schadelijk voor de consumptieaf te keuren. De verordening tegen het ter markt grengen en ver-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 25