44 besmettelijke ziekten voor uitgezonderd de sedert ja ren verpleegd wordende lijders aan granuleuze oogziekte. De algemeene gezondheidstoestand was voldoende. Evenals vorige jaren werd voortgegaan met het be zoeken van en Godsdienstoefening houden met de lijders in het Ziekenhuis, door den krankenbezoeker J. de Vries. In het Krankzinnigengesticht woonden de lijders, daar toe door de Geneesheeren als geschikt aangewezen, de godsdienstoefening geregeld bij in het daartoe ingerigte kerklokaalde Protestanten des Zondags en de Roomsch- Katholieken des Dingsdagsmorgensof wel de openbare godsdienstoefening in één der kerken in de Gemeente. In buitengewone omstandigheden werden de geestelij ken der verschillende gezindten onverwijld ontboden. De inkomsten van het Oude en Nieuwe Gasthuis be stonden in pachtenopbrengsten van vaste goederen rente van gevestigde kapitalenvergoeding van verple- gingskosten enz. tot een bedrag van f 190.000, waar uit zooveel noodig de uitgaven werden bestreden, terwijl belegd werd een nominaal kapitaal van f 20.000 op 't grootboek der 4% Nationale Schuld en f 2300 door aankoop van de groote Jans Hofstede in Voorst. Met meubilair werd steeds goed onderhouden en zoo- noodig vernieuwd. De gebouwen en tuinen in de gemeente, verkeeren in goeden staat. De oude wasscherij werd afgebroken en eene nieuwe stoomwasscherij en droogerij ingerigt. Het peil, dat bij de oude wasscherij te laag was, werd als nu zoodanig genomendat bij hoogeren waterstand geene stremming meer in den dienst kan verwacht wor- 45 den. De weg, langs de wasscherij tot aan het hek bij de bleek werdin overeenstemming met bovenstaanden verbouw opgehoogd, waardoor hij thans geheel water- vrjj is. Met het ophoogen der tuinen werd eveneens voort gegaan. De gevels aan het frond van het Krankzinnigenge sticht werden belangrijk gerestaureerd. De bliksemafleiders en de brandbluschleidingen zijn beproefd en in goeden staat bevonden. Eene afzonderlijke gasleiding voor de verlichting bjj nacht van de corudors en slaapkamers aan de mannen- en vrouwenafdeeling werd daargesteld. De boerenerven en daarbij behoorende landerijen zijn zoowel wat gebouwen als wat wegen en kribwerken betreft, in goeden staat onderhouden. e. Geneeskundige dienst bij armenverpleegd in lmnne woningen. In dezen dienst werd in het afgeloopen jaar naar eisch voorzien. Het te kort van het Ziekenfonds der Gemeente, waar door minvermogenden tegen eene geringe contributie, zich van geneeskundige hulp kunnen voorzien, bedroeg over het afgeloopen jaar f 594.14'. Het tractement der beide Stadsgeneesheeren bedraagt voor ieder f 500. Tengevolge van het bedanken van den Heel- en Ver loskundige, die ais zoodanig eene jaarwedde van f 625. genoot en tevens belast was met de visitatie van publieke vrouwen op eene jaarwedde van f 400.is een Ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 24