30 tot het maken van diepe pijpwellenter verkrijging van zuiver drinkwater. De eerste pijpwel werd gemaakt op den Graaf Otto Singel bij de Polsbroek tot op de diepte van 39 M. on der den bodem alwaar zuiver water werd gevonden. Daar ter plaatse is thans eene nieuwe openbare pomp geplaatst, die zeer druk gebruikt wordt. Ofschoon het water geene voor de gezondheid nadee- lige stoffen bevat en door de Scheikundigen is onder zocht, is de smaak niet aangenaam en wordt het door de omwonenden weinig als drinkwater gebruikt. Een tweede pijpwel is geboord op het Oude Wed, al waar op eene diepte van 10 Meter onder den bodem goed drinkwater werd gevonden. De kosten der pijpwelboring hebben bedragen op den Graaf Ottosingel en op het Oude Wed 345. De overige kosten aan onderhoud en vernieuwing aan pompen besteed, hebben bedragen 1125.17 Straten, Pleinen en Riolen. Op verschillende plaatsen werd de bestrating opgeno men en verbeterd. Langs de Binnengracht bij de school in de David Evekinkstraat en langs den Emmerikschen weg werden nieuwe voetpaden gelegd. Langs den Tadamasingel werd het lrafste gedeelte bij de nieuw gebouwde woningen bestraat mot klinkers. Een gedeelte der Marschpoortstraat werd met nieuwe gréskeijen bestraat, en van de oude goede uitkomende keijen de Yischpoortstiaat tusschcn het 's Gravenhof en den Houtwal van een nieuwe bestrating voorzien. 31 Op de IJsselkadevan de oude haven tot voorbij de Gasfabriek werd de oude klinkerbestrating vervangen door eene nieuwe keibestrating van Ben-ahinkeijen. In de verlengde Lievenheerstceg werd een nieuw ri ool gelegd en bestraat, nadat vooraf eene overeenkomst was gesloten met de eigenaars van den grond tot afstand daarvan aan de Gemeente, ten dienste van den openba ren weg. Op verschillende plaatsen werden tot verbetering van de afwatering riolen en straatputten gelegd en wel voor namelijk in de Polsbroek, Melatensteeg, David Evekink straat, Broederenkei kstraat, BornhoverstraatWater straat, en de Markt bij het Wijnhuis. Bij de verbouwing van het hoekhuis op de Markt en Korte Hofstraat werd met den eigenaar G. van der Worp, tegen vergoeding van f 1000.— overeengeko men het bestaande pothuis wegtebreken en eene afron ding op den hoek te maken en vanwege de Gemeente een trottoir gelegd. Met den eigenaar Frederiks van het daarnaast gele gen perceel, werd eene overeenkomst gesloten tot weg ruiming der stoep met de daarop staande palen en af sluitingen en het leggen van een trottoir vanwege de Gemeente. De benoodigde materialen werden na gehouden inschrij ving geleverd: De straatklinkers voor f 12.44 per 1000. De gréskeijen '%fi n 57.59 De ben-ahinkeijen 50.00 De kosten hebben bedragen: Yoor aanleg en verbetering3791 995 Voor onderhoud6604.—

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 17