28 in 32 dagen moest geschieden en het gebouw voor het gebruik in het ruw gereed moest opgeleverd worden, op eene boete van f 25.voor iederen dag latere opleve ring en eene premie van f 25.— voor iederen dag vroe gere oplevering. Door groote krachtsinspanning werd de nieuwe bouw 11 dagen voor den bepaalden tijd opgeleverd en genoot de aannemer daarvoor de bepaalde premie. Het afwer ken waaronder het afverwen, zal geschieden in de aan staande Zomervacantie. Tot uitbreiding van school B in de Waterstraat, werd een locaal van de Hoogere Burgerschool afgenomen en gebruikt, waartoe een nieuw kozijn met deur werd aan- gebragt. De benoodigde nieuwe schoolmeubelen voor school B. en B. werden na gehouden inschrijving geleverd door A. van de Werve te Apeldoorn voor f 141.en f 66.—. Langs den tuin van school G werd de schutting ver nieuwd. Overigens werden de gebouwen naar belmoren onder houden en verkeeren zij in goeden toestand. De kosten van een en ander hebben bedragen: Voor uitbreiding van schoollocalen f 2455.30 Onderhoud van gebouwen774.241 Onderhoud en vernieuwing van schoolmeubelen 800.96 Voor schoonhouden, verwarming en verlichting 2624.471 Gymnastiekschool. Verkeert in goeden toestand. De kosten hebben bedragen: 29 Onderhoud van het gebouwf 13$. oq Idem van meubelen84.77 Voor schoonhouden, verwarming en verlichting 139.34- Hoogere Burgerschool. Tot wegneming der hinderlijke koude in het lokaal voor natuurkundig onderwijs boven den kelder werd de zoldering geplafonneerd. In hetzelfde lokaal werden drie stel nieuwe jalousiën aangebragt. Een gedeelte van een riool is verlengd tengevolge van den nieuwen schoolbouw in de nabijheid. De kosten van onderhoud voor het gebouw, meubelen, vuur, licht en schoonhouden hebben bedragen f 1647.08. Gymnasium. Verkeert in goeden toestand. Do kosten van onderhoud, meubilair, verwarming cn verlichting en schoonhouden hebben bedragen f 508.62. Pompen. Van de pompen op de Vaalt, de Laarstraat en Krin- tensteeg werden het binnenwerk of de trekbuizen ge heel vernieuwd. In het Achterom cn aan den Tadamasingel werden twee nieuwe sproeipompen geplaatst ten dienste van de straatbesproeijing. Ingevolge eeDe aanbieding van den Heer Gardenier te Apeldoorn werd met hem eene overeenkomst getroffen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 16