24 Langs den Graaf Otto Singel op den hoek der Stit- taalstraat werd een terrein ter grootte van 320 c. A. voor bouwterrein verkocht aan G. J. O. Hendriks voor 752.—. Het aanwezige bouwterrein langs den Coehoornsingel werd bij openbare inschrijving verkocht aan den Heer C. Imming, en wel het hooge gedeelte behoorende tot de voormalige lunette Coehoorn groot 33.01 Aren en het lage gedeelte groot 23,18 Aren te zamen voor ƒ12059.75. x Met H.H. Provisoren van het O. en N. Gasthuis werd overeengekomen om grond te ruilen, tengevolge waarvan aan hen tot stichting van een nieuw Ziekenhuis zal worden afgestaan een gedeelte grond en water van de voormalige 4e lunette Coehoorn, groot 11750 centiaren terwijl daarvoor aan de Gemeente zal worden afgestaan de grond langs den Buitensingel en den Warnsveldschen weg. In de Hoven werden circa 223 c. A. grond verkocht, die voor het meerendeel bebouwd zijn geworden. Bouw- en Weilanden. De opbrengst van de verpachting der weilanden was bevredigend. Die van de Yeluwsche zijde was dezelfde, die van de Graafschapsche zijde onderging eenige vermindering. De van bouwland in weiland aangelegde gronden, in het vorige jaar bezaaid met haver en klaver werden pu bliek bij de hooigras-verpachting verpacht. De lage waard bij het erve den Brink werd voor zes 25 jaar verpachten voor het grootste gedeelte met een doornheg beplant. B. Eigendommen en inrigtingen bestemd voor den publieken dienst. In het Gemeentehuis werd de vestibule geverfd, en een nieuw riool gemaakt tot afvoer van spoelwater. De overige gebouwen en inrigtingen verkeeren in goe den toestand. Nieuwe Veemarkt. De nieuwe veemarkt werd op 13 February aanbesteed voor 15428.— met uitzondering van de bestrating. De opbouw, afwerking en oplevering geschiedde naar bchooren, en het geheel werd op den bepaalden tijd op geleverd, zoodat de markt op Donderdag 17 September in gebruik gesteld is. De inrigting is als volgt: De geheele markt ter oppervlakte van 7800 Ms is door ijzeren palen met leuning-ijzer van den openbaren weg afgescheiden. Een gedeelte ter oppervlakte van 3000 M. is met klinkers bestraat en voorzien met ijzeren palen en leu ningen tot plaatsing van het vee. Tusschen die staanplaatsen zijn voetpaden breed 1.75 en 2.50 M. aangebragt. Op het bestrate gedeelte kunnen ruim 400 stuks vee geplaatst worden. Op de Markt is een gebouw gesticht ter grootte van 160 M*. bevattende verkoop-en ververschingslokaal met

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 14