22 Bij de begrooting over 1885 zijn de ontvangsten geraamd opf 335078.53 en de uitgaven op335078.53 Zoodat die begrooting geen voor- of nadeelig slot aan geeft. HOOFDSTUK V. G emee rite-eigendommenwerk en en inrigtingen. A. Gebouwen en eigendommen niei bestemd voor publieken dienst. De verschillende gebouwen werden naar bebooren on derhouden en verkeeren in voldoenden toestand. De woning op Let Oude Wand, werd, na het eindi gen der huur van de Dames van der Hoeven en het opheffen der bijzondere schooi daarin gevestigdverhuurd aan den Heer Schoevers na vooraf eenige noodzakelij ke herstellingen te hebben ondergaan. Het pakhuis op de Rozegracht werd verhuurd aan Habraken. Het stalletje vroeger behoorende bij de Watermolens op de Rozegracht werd verhuurd aan den Heer Tjeenk Willink. De bad- en zweminrigtingenondergingen belangrijke herstellingen. Daarvan werd in het afgeloopen jaar zeer diuk ge bruik gemaakt, zoedat meermalen de klacht werd ver nomen, dat het aantal kamertjes te gering is. 23 Uitbreiding van het bad benedenstrooms is met het oog op den hinder voor de scheepvaart, ongeraden. Vergrooting van het aantal kleedkamers bij de zwem- inrigting bovenstrooms verdient overweging. De watermolens bleven in denzelfden gebrekkigen toestand. Haar aanleiding daarvan is aan U een voor lopig plan ingediend en door U besloten de molens te amoveeren. De kosten van onderhoud der verschillende gebouwen hebben bedragen f 964,14\ Gemeentegronden. Van het terrein der voormalige lunette het Wambuis tusschen den Emmerikschen weg en de nieuwe Cellulaire gevangenis werd een plan van bebouwing door U vast gesteld. Daarbij werden drie nieuwe straten ontworpen: de Lunettestraat, de Wambuisstraat en de Vijfmorgenstraat, Langs de Lunettestraat werden 9 perceelen verkocht ter gezamentlijke grootte van 2050 centiaren. Langs de Vijfmorgenstraat werd een perceel ter groot te van 1233 centiaren verkocht aan den Heer Schultz en door hem bebouwd met woningen. Ten einde de regt tegenover de nieuwe gevangenis ontworpen Wambuisstraat, in verbinding te brengen met den Emmerikschen weg, werd eene ruiling van grond aangegaan met P. J. H. Steijsel, waarbij door de Gemeente een strook grond ter breedte van ongeveer 10 Meter werd verkregen in het verlengde van genoemde straat. I

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1885 | | pagina 13