Mej. L. Fahro nam ontslag als helpster omdat haar eene verplaatsing van de School op de Nieuwstad waar zij werkzaam was, naar de School op den Paardenwal, tot welke verplaatsing de Commissie in hare vergadering van den 15 April 884 besloot, niet naar den zin was. Als helpsters werden in dit jaar door de Commissie aangesteld: Mejufvrouwen C. C. M. Bottinga en C. von Lindheim. Het aantal kinderen dat gebruik maakt van de be waarscholen bedroeg op 31 December I8S4: Op de i\Tieuwstad 74 Op den Paardenwal 420 In de Hoven 100 Totaal 594. De Commissie kan over den gang van het onderwijs en over den ijver en geschiktheid van het personeel hare tevredenheid betuigen. Alleen enzoovoort. In de Commissie kwam eenige verandering. Mevrouw van Andel-Koch nam haar omslag wegens vertrek uit de gemeente. Hare plaats werd aangevuld door de benoeming van Mejufvrouw J. Matthes. De Heer Dr. A. J. van Rhijn werd als Secretaris vervangen door Mr. J. B. Sölner. De Scholen werden geregeld door de dames-leden der Commissie bezocht en de vergaderingen der Commissie maandelijks gehouden. Het nu afgeloopen jaar is het 25e van het bestaan der bewaarscholen ingerigt en gesubsidieerd zoo als ze nu zijn. Twee leden van de voor 25 jaren benoemde Commis- 3 sie n.l. Mevrouw Erdbrink-Ris en de Heer G. L. Tjeenk Willink zijn nog steeds met lust en ijver in het belang der bewaarscholen werkzaam. De Commissie heeft gemeent dit feit niet onvermeld te moeten laten. Eene vergelijking van de bewaarscholen voor 25 jaar met de thans bestaande inrigtingen zal u doen zien dat de gelden door de Gemeente daarvoor uitgegeven rijke vruchten hebben gedragen en wel zijn besteed geweest. Zutphen, 27 Februarij 1885. F. H. UMBGROYE President. ,T. B. SöLNER, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 72