2 geriomen, tot uitbreiding van het onderwijzend personeel aan die school. Mejuffrouw A. Vrugtma* die na het eervol onislag van Mejuffrouw G. A. M. Monhemius tij delijk belast was met het onderwijs in de handwerken, werd op den datum van het in functie treden van Me juffrouw Beixs van die tijdelijke waarneming ontheven. Op school Dwerd met I September de eervol ont slagen onderwijzer C. M. ,T. van Oevbren vervangen door den Heer J. Drost. Op school E, werd de Heer W. E. Ensink na eervol ontslag te hebben bekomen, op 1 Maart 1884 vervangen door den Hoer J. Gimberg, en op 12 Augustus trad in de plaats van den lieer IE J. Graffelman, die eenigen t|jd te voren overleden was, de Heer H. L. Milius op. Op school F, trad ingevolge het raadsbesluit van 22 October 1883 tot aanstelling van eenen nieuwen onder wijzer aan die schoolmet 1 Februari in functie de Heer G. J. Tobi, die echter door zijne benoeming aan school E op 1 Juni vervangen werd door den Heer P. F. Sh rink. De Hoor J. C. Hietixk, met I September over geplaatst naar school werd op dienzelfden datum ver vingen door Mejuffrouw A. B. W. Muijdekman. Op de bijzondere school voor Christelijk Nationaal On derwijs werd de Heer L. van Züijlen op <15 April ver vangen door den Heer T. Haneveld. Op de bijzondere school van Mejuffrouw van der Hoe ven werd met 1 September Mejuffrouw Kaempfer voor het onderwijs in het Duitsch vervangen door Mejuffrouw A. C. Ort. Op de Roómsch-Katholieke meisjesschool trad in Novem ber in de plaats van Mejuffrouw D. van Eupen op Me juffrouw M. H. Boer. 3 Wat den toestand der schoolgebouwen en schoollokalen betreft, wijst de commissie er met voldoening op, dat door den Gemeenteraad besloten is tot het bouwen van een nieuw gebouw voor school D, zoodat het te ver wachten is, dat in dit verslag voor het laatst gewezen wordt op den onvoldoenden toestand van het gebouw, waarin die school thans gehouden wordt. Het aantal leerlingen van school E is in de laatste jaren zoodanig toegenomen, dat het niet onmogelijk is, dat men na eenen niet te ver verwijderden tijd op uit breiding der lokaliteit zal moeten bedacht zijn. Was het aantal leerlingen op I Januari 1884 381, op 1 Ja nuari 18S5 bedroeg dit getal reeds 417, en op 15 Ja nuari 428. De Commissie vestigt er uwe aandacht op, dat nu met 1 September eene vijfde klasse aan school B zal worden toegevoegd, de tijd weldra gekomen zal zijn, om maat regelen te beramen, ten einde een nieuw lokaal voor die klasse te verkrijgen. De gebouwen en lokalen der overige openbare scholen leveren geen' stof tot opmerkingen. De Commissie kan, wat betreft den toestand van het schoolgebouw van den Hoer Kouwenaar niets anders doen dan verwijzen naar hetgeen daaromtrent in vorige jaarverslagen is gezegd. Het gebouw der bijzondere school voor Christelijk Na tionaal Onderwijs heeft in den loop van het jaar eene verbouwing en aanmerkelijke verbetering ondergaan. De leermiddelen en de schoóltneubelen op de openbare scholen zijn in zeer voldoenden toestand. Het (jetal leerlingen, dat de scholen in deze gemeente bezoektblijkt uit den volgenden staat

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 68