\l* IS van dezen werden 28 vrijgesteld van de be taling van schoolgeld, en wel 17 bjj vernieu wing en 11 voor de eerste maal. Verder waren 9 in het bezit van het Getuigschrift voor wel afgelegd Eind-examenen woonden de lessen gedeeltelijk in de IIIe kl. tot herhaling van het vroeger geleerde, en gedeeltelijk in de IVe kl. tot voortgezette oefening in het teekenen bij. In bovenstaande opgave zijn zij echter al leen als leerlingen der IVe klasse geteld. Het gedrag der leerlingen enz. Wanordelijkheden bij het verlaten der school kwamen meermalen voor, en vorderden nu en dan strenge berisping. Eén leerling is daarvoor zelfs door de Commissie van Toezicht gestraft met wegzending voor 4 weken. Werkschool. In het vorige Verslag is reeds vermeld, dat Ambachts- het geheele op de Werkschool gegeven wor- onderwijs. dend onderwijs is afgescheiden van het Middel baar; en beneden (bladz. 12), dat het Nieuwe Reglement op de Werkschool door den Raad is vastgesteld. Bij schrijven van Burgemeester en Wethouders, d d. 26 November 1884, is de Commissie van Toezicht ontheven van verdere bemoeiingen met deze inrichting van onderwijs, onder dankbetuiging voor het door haar ge voerd beheer. Eene commissie van 5 leden, onder wier bestuur de school voortaan zal staan, is benoemd, en de Heer J. Kosters, tot dus ver Hulpleeraar aan de Burger-Avondschool, is als zoodanig eervol ontslagen en tot Leeraar bij het Ambachts-onderwjjs benoemd. Hier moge 19 dus de mededeeling volstaan, dat het onderwijs gedurende het gansche jaar als vroeger is ge geven en dat weder 4 jongelingenna vol brachten leertijd, eervol zijn ontslagen en met uitzet (timmerkist met toebehooren) zijn begif tigd. Hunne namen zijnJ. Kranenburg R. M. Meijlink, A. Veldboom en J. Vles- sert. Aan hen zijn op plechtige wijze op den 2 Meionder eene toepasselijke toespraak van het Lid der CommissieDs. Bruyn de Ge tuigschriften uitgereikt. Ook het onderwijs volgens Art. 13 (oud) is voortgezet, en met graagte ontvangen. Waren er in den aanvang van het jaar 14 leerlin gen bij de heropening van den cursus in Sep tember werden er 15 geplaatst, en moesten er 4, wegens gebrek aan ruimte, afgewezen worden. Hiermede neemt de Commissie van Toezicht afscheid van de Werkschool met al haren aan kleve; met den wensch, dat zij moge voort gaan te bloeien en nut te verspreiden, zooals zij dit gedam heeft voor velen, zoowel aan staande ambachtslieden als anderen. Commissie van De Commissie had in het afgeloopen jaar Toezicht. den dood te betreuren van haar medelid, Mr. F. D. F. Luyken Glasiiorst, die op den 13 Maart aan zijn gezin en aan de Maatschappij, waar hij in zoo velerlei betrekking nuttig werk zaam wasontviel. In de opengevallen plaats werd door den Raad, den 2 September, voor zien door de benoeming van den Heer R. O. van Manf.n die deze benoeming aannam.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 62