14 is deu Directeur door de Commissie van Toe zicht opgedragen geworden voortaan de bel te 8 en te 2 uren te doen luidenen na dien tijd gcene leerlingen meer binnen te laten. Tegelijk met de gewijzigde Verordening op 't Middelbaar Onderwijs is eene nieuwe Veror dening op de heffing en invordering van het Schoolgeld aangenomen. Voortaan zal namelijk het Schoolgeld niet meer bij de drie maanden maar bij het halfjaar (I September en 1 Maart) moeten worden betaald. Dit is eene gewenschte verbetering, wijl hierdoor het verlaten der school op 1 Juni, zooals meermalen plaats had, zal tegengegaan worden. Deze laatste Verordenin gen treden in werking met den nieuwen cursus, 1 September 1885. Nog een gewichtig besluit is in de Raads vergadering van 7 April genomennadat in de Vergadering van 3 Maart daarover de stem men gestaakt hadden, nameljjk dat tot uit breiding van het programma van het onderwijs aan school B. (Knottenbelt) met Hoogduitsch, Engelsch en Teekenen. Dit besluit staat ons inziens in direct verband met de Hoogere Burgerschool omdat daardoor eene school, die tot hiertoe eene uitmuntende voorbereidingschool voor Gymnasium en Hoogere Burgerschool ge weest is, wordt vervormd tot eene inrichting voor volledig uitgebreid lager onderwijs, en dus met de Hoogere Burgerschool noodzakelijk in concurrentie zal treden. Tot hiertoe hebben gelukkig de gevreesde gevolgen zich nog niet doen gevoelen. 15 II Burger-A vondsehool. Onderwijzend Personeel. Leerlingen. De Heer G. J. Tobi, benoemd in de Raads vergadering van 17 December 1883, om met den Heer C. Tempelmans Plat het onderwijs in Aardrijkskunde, Geschiedenis, Nederlandsch en een deel der Wiskunde te deelen, trad 4 Februari in functie. Van de 20 les-uren 's weeks zijn er 14 opgedragen aan den Leeraar Tobi, de 6 overige aan den Leeraar Plat terwijl de eerste over dag werkzaam gesteld werd eerst aan de Openbare School F, later (1 Juni) aan de School B. De Heer P. M. von Baumhauer werd in de Raadsvergadering van 26 Mei voor één jaar in zijne betrekking gecontinueerd, evenals dit voor de Hoogere Burgerschool geschied was. Verder hebben geene mutatiën plaats gehad, en hebben de Leeraren hunne lessen zonder interruptie voortgezet, uitgenomen de Heer Plat, die wegens een geval van typhus in zijne woning, genoodzaakt is geweest zijn on derwijs gedurende eenige weken te staken. Het aantal leerlingen bedroeg op ult° De cember 1883 laagste Afd. Ia 25 hoogste Afd. Ib 33 20 in de Ie klasse IIe IIP IVe 14 21 Totaal 113

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 60