12 kring van kot Middelbaar Onderwijs. Daardoor moest de Verordening op het Middelbaar On derwijs eene nieuwe omwerking ondergaan en kwam zjj niet eer dan in de Vergadering van 6 October 1884 ter tafel, te gelijk met het Nieuwe Reglement op de Werkscbool. Dit laatste werd toen goedgekeurdmaar de eerste werd weder naar de Raadscommissie om advies verzonden. Eindelijk werd in de Raadsverga dering van 10 Nov. j.l. de Verordening vast gesteld, om in werking te treden 1 Januari 1885. Behalve de weglating van alleswat betrek king heeft op de praktische oefeningen met gereedschap en draaibank, bevat de Nieuwe Verordening weinig ingrijpende veranderingen. De voornaamste is die van art. 31 (oud art 32), bij hetwelk bet geven van verlof voor langer dan 8 dagen aan Directeur of Leeraren, wordt opgedragen aan Burgemeester en Wethouders, de Commissie van Toezicht gehoord, terwijl dit vroeger aan de Commissie van Toezicht was overgelaten en door Burgemeester en Wethou ders moest gesanctionneerd worden. Vroeger is dit verlof, voor het adsisteeren bij examens en dergelijke, herhaaldelijk door de Commissie van Toezicht geweigerdomdat zij van oordeel was dat het onderwijs door landurige absenties te veel zou lijden; in den vervolge zal de Com missie niet kunnen beletten, dat haars inziens schadelijke verloven aan de Leeraren verleend worden. Bij gelegenheid van de vaststelling der nieuwe Verordening is door één der Raadsleden de op merking gemaaktdat de tijdstippen van aanvang der lessen, 8 en 2 uur, te veel overschreden worden. Burgemeester en Wethouders hebben zich dien ten gevolge tot de Commissie gewend met verzoek om inlichtingen over dit punt. Door de Commissie is hierop geantwoord, dat inder daad niet te 8 en te 2 uren, maar 5 minuten later, de schoolbel geluid wordt en dat daarna, de lessen aanvangendat dit gebruik reeds dagteekent van de oprichting der school, en dat het is ingesteld en in stand is gehouden in het belang van de orde, daar vele leerlingen, nu gewaarschuwd door de stads klok, nog bij tijds de school kunnen bereikendie anders te laat, en dus vóór eene gesloten deur zouden komen. Ongerief gaf overigens deze kleine speel ruimte niet, zooals ook de Heer Knottenbelt, hoofd van de school B, welke gevestigd is in de beneden lokalen der Hoogere Burgerschool, aan de Commissie betuigde. Dit antwoord heeft evenwel het boven bedoelde Raadslid niet be vredigd, en hij heeft in de Vergadering van 5 Januari dezes jaars de handelwijze der Commis sie sterk gegispt, en op nieuw aangedrongen op stipte uitvoering van de Verordening. Bur gemeester en Wethouders hebben aan dezen aandrang toegegeven, en de Commissie uitge- noodigd aan de naleving van het voorschrift der Verordening opzichtens den aanvang der lessen de hand te houden. Dien ten gevolge

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 59