I(L 10 In liet begin van den thans loopenden cursus gaven de leerlingen der Ve klasse hun wenscli te kennen ook cenig onderwijs in Plant- en Dierkunde te ontvangen. Na de IIIe klasse toch wordt dit onderwijs gestaakt en vervan gen door dat in Mineralogie en Geologie. Die wensch was dan alleszins redelijk, vooral om dat zich in de Ye klasse leerlingen bevinden, die niet den geheelen cursus van het begin af hebben doorloopen. De Directeur noodigde al- zoo den Leeraar Brants uit een extra les-uur in de week aan het genoemde vak te wijden, doch deze meende daartegen bezwaar te moeten maken. Daarop verklaarde de Leeraar Snijders zich bereid de uren, bestemd voor praktische Scheikunde, eens in de 14 dagen te verwisselen met onderwijs in Botanie en Zoölogie, echter alleen voor dezen cursus, omdat het getal leer lingen thans zoo klein (5) is, dat allen tegelijk in het laboratorium kunnen ontvangen worden hetgeen bij grootere klassen niet wel mogelijk is. Bij eene eventueel grootere Ve klasse zul len dus andere maatregelen moeten genomen worden, daar dan de helft slechts te gelijk en dus om de 14 dagen, praktisch werken kan, zoodat daarvan geen uur mag afgenomen worden. Leermiddelen en Het gewone onderhoud van instrumenten Gebouw teekenmodellen, kaarten enz. heeft plaats ge had, alsmede de gewone aankoop van glaswerk en chemicaliën. Verder zijn aangeschaft een getal van 16 teekenvoorbeelden uit de collectie- Bargue, eene nieuwe kaart van Afrika, en is 11 van de Werkschool ontvangen, ten gebruike bjj het onderwijs in Lijnteekeneneene verza meling hout- constructiën. Het gebouw is van buiten geverfden daar door in goeden staat onderhouden. De zakkinc op verschillende punten blijft echter aanhouden, blijkens de scheuren, die zich voortdurend in het inwendige metselwerk vertoonen. Ook de schoolbanken en borden zijn gerepa reerd en bijgeverfd, waar dit noodig bleek te zijn. Tot wering van de koude, veroorzaakt door de luchtdie uit het niet-gewelfde sous-terrein in het lokaal voor Natuurkunde dringtis in die benedenverdieping eerst een calorifère, later een gewone kachel geplaatst, die het genoemde bezwaar grootendeels overwonnen heeft. Mededeelingen. In het Verslag over het jaar 1882 staat aan- geteekend, dat de Commissie van Toezicht eene herziening van de Verordening op het Middel baar Onderwijs heeft ter hand genomen, en deze bij den Gemeenteraad heeft ingediendwelke haar weder stelde in handen van eene Commissie van advies. In de Raadszitting van 18 De cember 1882 werd besloten de behandeling der zaak vooreerst uit te stellen en te wachten op de van Regeeringswege toegezegde wijziging van de wet op het Middelbaar Onderwijs. In het jaar 1883 is (Zie verslag over dat jaar, bladz. 19 en 20) de questie der Werkschool aan de orde gekomen, en in beginsel besloten tot het onttrekken van het Ambachts-onderwijs aan den

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 58