s 1, en wel bij vernieuwing, door het Dagelijksch Bestuur vrijgesteld van de betaling van school geld. Yerder waren 46 leerlingen uit deze Gemeente en 33 van elders. De 9 leerlingen die zich bij het einde ven den cursus in de Ve klasse bevondenonder wierpen zich allen aan het eind-examen, dat te Tielonder voorzitterschap van den Direc teur der Hoogere Burgerschool aldaar, en met medewerking van den Directeur en de Leeraren Kat en Dingemaxs alhier, is afgenomen. Er hadden zich in het geheel 34 candidaten aan gemeld, waarvan 30 slaagden. Onder dit laat ste getal bevonden zich 8 van onze leerlingen, waarvan 1 het examen voor de tweede maal aflegde. De afgewezene was ook reeds bij het vorige Eind-examen te licht bevonden. De na men der 8 leerlingen, aan wie het Getuig schrift kon uitgereikt worden, en de door hen verkregen Rangnummers op de Algemeene Lijst zijn de volgende: H. L. Dingemans W. Hissink S. Biegel J. A. van Hasselt J. Hardeman G. Hupkes C. "WlJERS H. Garsen No. 2. 5. 12. 17. 20. 25. 30. Een der bovengenoemden is student geworden aan de Polytechnische School, 1 aan de Indi sche inrichting te Delft3 studeeren voor arts, 9 en wel voor Officier van Gezondheid bij den dienst in O. I., 1 wordt opgeleid tot Ontvanger der Registratie, l wordt Surnumerair bij de Staats-Spoorwegen en I gaat in den handel. De afgewezene is naar O. I. vertrokken. Voor het admissie-examen van de Kon. Mil. Akademie gaven zich aan 3 leerlingen der IIIU klasse. Geen hunner is echter geslaagd, even min een andere leerling dier klasse, die examen aflegde voor klerk bij de Telegrafie. Het gedrag der leerlingen heeft niet te wen- sclien overgelaten. Eene enkele maal is dan ook de Commissie van Toezicht slechts geroepen geworden kennis te nemen van de handelingen eens leerlings, die eigendunkelijk geruimen tijd de lessen verzuimd had, en op wien zij zich daarom genoodzaakt zag de laatste alinea van Art. 36 der Verordening' toe te passen. Inrichting der De lessen zijn op dezelfde wijze gegeven als Lessen. het vorige jaar. Ook de aanstelling van de nieuwe Leeraren, Bouwens en Dolk, heeft daarin geene verandering van beteekenis ge bracht. Alleen is 1 uur van 89 verzet op 1—2, omdat de Leeraar uit Nijmegen op éénen dag zijne lessen aan drie verschillende klassen had te geven. Het programma der lessen heeft ook eene wijziging in vorm ondergaanzoodat nu in overeenstemming met de Programma's der meeste andere Hoogere Burgerscholen de boeken, die in de verschillende klassen voor elk vak gebruikt worden, bij elkander in ééne lijst opgesomd zijn.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 57