steld. In deze Vergadering aangehouden, werd ze in die van 5 Mei opnieuw behandeld en vastgesteld. In die Raadszitting werd besloten het onderwijs in de Fransclie taal in zijn ge heel voor goed op te dragen aan den Leeraar Dr. J. J. Balland, met combinatie van de pnrallel-afdeelingen der 3 onderste klassen; de Leeiaren II. J. Bolderman en P. Kat Pzn. te belasten met het onderwijs in het schoon schrijven, ieder in eéne klasse van twee gecom bineerde parallel-afdeelingenen den Leeraar B. J. ter Brugge voor één jaar weder te continueeron in zijne betrekking, aangezien hij wegens gemis aan volledige bevoegdheid nog niet definitief kon benoemd worden. In de Raadsvergadering van 26 Mei eindelijk werd besloten den Leeraar P. M. vox Baumiiauer, doctorandus in de Rechts- en Staatswetenschap en dus neg niet ten volle bevoogd, weder ge durende één jaar het onderwijs in de Staats wetenschappen op te dragenen dat in het Boekhouden en de Handelswetenschappen aan den Heer A. J. Bouwens, Leeraar aan de lloogere Burgerschool te A ijmegen, insgelijks voor één jaar, die zich bereid verklaard had daartoe elke week één dag over te komen. Deze regeling, 1 September j.l. in werking getieden, behoeft nu slechts voor de Leeraren ter Brugge en vox Baumhauer in eene defi nitieve veranderd te worden, hetgeen wel zon der bezwaar zal kunnen geschieden, daar de eerste, na afgelegd examen op 9 en 10 De- 3 cember, de gevorderde Acte B verworven heeft, en de tweede voornemens is in den loop van dezen cursus te promoveeren. De opdracht aan den Leeraar in het Boekhouden enz. kan tel kens voor één jaar verlengd worden, zoolang aan de school geen eigen leeraar voor dat vak te vinden is. De Leeraar B. Dingemans, van de oprichting af aan de school werkzaam, en sedert I8S0 Arrondissements-Schoolopziener werd bij Kon. Besluit van 23 Julij 1884, No. 31 benoemd tot Districts-Schoolopziener, ter vervanging van den op 20 Maart bevorens overleden Jhr. Mr. H. B. van Tets. In de Raadsvergadering van 18 Augustus werd de Heer Dingemans op zijn verzoek eervol ont slagen uit zijne betrekking van Leeraar aan de lloogere Burgerschool en het Gymnasium, met ingang van 1 September, en werd in zijne plaats tot Leeraar in de Engelsche taal aan beide inrichtingen benoemd de Heer A. Dolk, Hoofd eener gesubsidieerde school voor meer uitgebreid lager onderwijs te Helder. Deze is in functie getreden den 16 October daaraanvol gende, terwijl door de aanwezige leeraren de vacante lesuren gedurende 6 weken zijn waar genomen, waarbij het voor dien tijd vrijvallend traktement pöndpondsgewijze onder hen ver deeld is. De ten vorigen jare door den Amanuensis J. Morhee gedane aanvrage om verhooging van bezoldiging was door den Raad gewezen van de hand. Bij de begrooting van 1885 is

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 54