[bV 4 wijl in December 1 leerling van de le klasse het Gym nasium verliet wegens verandering van woonplaats. Het College van Curatoren leed in den aanvang des jaars een droevig gevoelig verlies door het overlijden van Jhr. Mr. H. B. van Tets, terwijl in den loop des jaars Mr. R. A. Fockema en Dr. A. H. van Andel, wegens verandering van woonplaats hun ontslag namen als Cu rator. In hunne plaats werden tot Curator benoemd de H.H. A. BarenbrughJhr. Mr. A. D. van Andringa de Kempenaer en Dr. S. A. van der Chijs. In Junij 1884 werd Dr. J. H. Slothouber, leeraar in de Oude Talen benoemd tot Conrector aan het Gym nasium te Gorinehem, en in Jultj nam mede de heer B. Dingemans, leeraar in de Engelsche Taal, zijn ontslag wegens zijne benoeming tot Districts-Schoolopziener. Door den Gemeenteraad werden benoemd tot leeraar in de Oude Talen Dr. W. Kreunen, leeraar aan het Gymna sium te Assenen tot leeraar in de Engelsche Taal de Heer A. Dolk, hoofd van eene gesubsidieerde bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs te Helder. De leermiddelen bevinden zich in goeden toestand en werden, voor zooveel noodig, aangevuld. De binnenplaats van het Gymnasium werd, onder lei ding van Dr. M. A, Brants herschapen in een tuin, dienstig bij het Onderwijs in de Natuurlijke historie, waardoor althans aanvankelijk, de lust en ijver bij on derscheidene leerlingen is aangewakkerd om zelf de in hot wild groeijende planten op te sporen en te zoeken. De Curatoren van het Gymnasium te Zutphen, T. K. M. von BAUMHAUER, Pres. M. MACKAY, Secr. Bijlage E). lö'3 Uittreksel uit liet VERSLAG over de» toestand van het onderwijs op de In richtingen van Middelbaar Onderwijs te Zutphen, gedurende het jaar 1884. De Commissie van Toezicht heeft de eer hierbij haar gewoon jaarlijksch Verslag, inge volge Art. 28 der Verordening op de regeling van het Middelbaar Onderwijs binnen deze Ge meente, aan den Gemeenteraad in te dienen. I. Iloogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Onderwijzend In het personeel der Leeraren hebben eenige Personeel. veranderingen plaats gehad, zoowel wat de personeD zeiven, als hun werkkring of hunne bevoegdheid betreft. In het jaar 1888 waren, om te voorzien in de leemten, ontstaan door het ver trek van den Leeraar Hoetink en het ontslag van den Leeraar Raveaud, eenige schikkingen gemaakt voor den Cursus 1883/84. Deze nu moesten plaats maken voor eene, zoo mogelijk, definitieve inrichting, en die werd dan ook door de Commissie van Toezicht opgemaakten in de Raadsvergadering van 7 April aan de orde ge-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 53