4 Vragen en beslissingen over de kiezerslijsten en de verkiezingen zijn niet voorgekomen. HOOFDSTUK III. Gr emeentebestu ur. Personeel. a. Personeel van den Ilaad. De Raad had in het afgeloopen jaar den dood te be treuren van één zijner medeleden. Den 20 Maart 1884 overleed op 38jarigen leeftijd de Heer Jhr. Mr. H. B. van Tets, die bijna 9 jaren lid van den Kaad en daarvan 5 jaren Wethouder was ge- 5 weest. In 1875 werd hij in plaats van wijlen den Heer Mr. J. Dam tot Wethouder benoemd, doch in 1880 noopte hem zijne benoeming tot Districts-Schoolopziener zijn ontslag als zoodanig te nemen. De Heer van Tets heeft zich doen kennen als een mandie de belangen der Gemeente met alle krachten voorstond. De Gemeente verliest in hem een ijverig en kundig Raadslid, die veel heeft bijgedragen om den bloei en welvaart dezer Ge meente te bevorderen. In zijne plaats werd de Heer J. Barenbrugh verko zen, die den 26 Mei do gevorderde eeden aflegde en daarna zitting nam. Voorts nam de Heer Mr. R. A. Fockema zijn ontslag wegens zijne benoeming tot Kantonregter te Ommen. b Burgemeester en Wethouders. Jhr. H. A. D. Coenen, Burgemeester. O. Storm Bujjsiug, j Wethouder, JG. Klaassen In Uwe vergadering van den 9 Junij diende de Wet houder Mr. R. A. Fockema, tengevolge zijne benoeming tot Kantonregter te Ommenzooals hierboven reeds is gemeldzijn ontslag in als lid van den Raad dezer Ge meente. In 1881 werd hij tot lid van den Raad verkozen en in datzelfde jaar in plaats van den Heer II. D. Mispel blom Beijer tot Wethouder benoemd. Met leedwezen zagen wij hem uit ons midden vertrekken. In zijne plaats werd tot lid van don Raad verkozen de lieer Mr. F. R. Pennine; terwijl als Wethouder werd benoemd de Heer J. G. Klaassen. NAME N. Jaar van aftreding. Mr. J. Thooft 1885. Jhr. Mr, D. W. van Andringa de Kempenaer 1887. Mr. J. Post van Everdingen 1889. Er. D. H. Ort Mr. E. R. Pennink L. A. E. H. Baron van Heeckeren

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 4