J 4 buis, tegen het advies der Commissie in opgetrokken tot op eene diepte van 36 Meters, d.i. tot 14 Meters boven de kleilaag. Daardoor is het resultaat der boring volkomen verloren gegaandaar het water, van die geringe diepte afkomstig, niet gevrijwaard is tegen het indringen van faecale stoffen uit den bovengrond. De Gezondheidscommissie was dan ook zooals zij reeds de eer had in hare missive aan den Gemeenteraad van 5 November 1884, No. 80. te berichten, zeer verwon derd, dat de Raad dezer gemeente, naar aanleiding van die mislukte proefneming, besloten had op de ge- meentebegrooting voor het jaar 1885 geene gelden uit te trekken voor de verbetering der openbare pompen. "Want hoewel in de vergaderingen van dien Raad wel eens de, voor de Gezondheidscommissie minder vleiende, leer werd verkondigd, dat het pompwater door hare keuring steeds slechter wordt dan het is, ontwaarde de Commissie toch met genoegen, dat aan die keuring wel eenige waarde wordt gehecht, daar zij in de maand December j.l. van het Gemeentebestuur zelf het verzoek ontving om een monster water chemisch te onderzoeken, dat verkregen was door boring op het terrein voor het nieuw te bouwen Ziekenhuis. De uitslag van dit onderzoek bewees dan ook, even als het Yerslag van de vroegere keuring der openbare pompen, waarbij een groot aantal dier pompen werden goedgekeurddat de boven bedoelde bewering onhoudbaar 5 is, daar ook bij deze laatste keuring het water uitste kend bleek te zijn, zoodat dan ook, tengevolge van deze uitkomst tot den bouw van het Ziekenhuis op het bedoelde terrein door den Gemeenteraad werd besloten. Do Gezondheids-Commissie had verder de eer, in hare Vergadering van Augustus j.l. een schrijven te ontvan gen van de Raadscommissie in zake de drinkwaterlei ding, met verzoek om advies omtrent de concessie-aan vrage van den Heer Schomerus. In genoemde verga dering waarin echter de Heeren Thooft, Snijders en Peteri afwezig waren, werd besloten aan genoemde Commissie te antwoorden, dat voor onze gemeente de aanleg een er drinkwaterleiding nog niet noodzakelijk scheen, doch dat wel verbetering der openbare pompen zeer gewenscht was, dat overigens voor eene drinkwa terleiding rivierwater in geen geval in aanmerking zou mogen komen. In het personeel der Gezondheids-commissie hadden in het afgeloopen jaar eenige wijzigingen plaats. De Heer van Minden nam, wegens vertrek naar elders, zijn ontslag als lid der Commissie. In zijne plaats werd door den Gemeenteraad tot lid der Commissie benoemd do Heer Baum, eerstaanwezend officier van gezondheid alhier, die deze benoeming aannam en in de maand Augustus in de Commissie zitting nam, doch in de maand October reeds weer zijn vraag om eervol ontslag bij den Gemeenteraad indiende en dit verkreeg. In

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 49