4 bliek der Vereenigde Nederlanden, geslagen sedert de pacificatie van Gent tot het einde der 18e eeuw. 9 Een soort weeke steen, gevonden in hemelsblauwe aarde, onder het erve de Pol, gemeente Warns- veld, buurtschap Warken. 3 Een groote ronde ijzeren kogel, gevonden bij de ontgraving van het riool bij de voormalige Visch- poort. 4 Van Jhr. R. O. F. von Spillner, gepensionneerd Pruisisch Majoor en Civiel Amtmann te VValme- rod, eenige tegenwoordig gangbare zilveren Duit- sche munten. Aangekocht 1. Vier teekeningen in waterverf, door W. v. d. Worp, gezichten op de stad Zutphen in 1861 en 1862. '2. Handboek tot het verzamelen van munten en pen ningen, door C. M. Dozy, Leiden, 1874. '2 Eenige oude munten Dubbele groot of botdrager van Hertog Eduard van Gelre, geslagen te Arnhem, 1361—1372. b. Gouden rijder van Karei van Egmond, Hertog van Gelre, 1492 1538. c. Heele Bourgondische daalder of kruisdaalder van Philips II, Koning van Spanje, als Hertog van Gelderland, 1568. Bibliotheek en Archief werden weinig bezocht. Ten slotte worde nog hulde gebracht aan den heer van de Velde voor den ijver, waarmede hij zijne be trekking vervult. De Commissie van het Archief, enz. L. A. F. H. van HEECKEREN. Bijlage B. ZUTPHEN, 11 Februarij 1885. Aan Heeren Burgemeester en Wethouders van Z u l p h e n. De Gezondheidscommissie alhier heeft de eer U het Verslag aan te bieden van hare verrichtingen en werk zaamheden gedurende het jaar 1884. De toestand der openbare gezondheid was in dit jaar bevredigend te noemen. Epidemische ziekten kwamen slechts bij uitzondering voor en het dreigend gevaar, dat de in Italië en Frank rijk lieerschende cholera in den afgeloopen zomer ook ons vaderland zou bezoeken, is gelukkig afgewend. Toch zou het onvoorzichtig zijn te meenen, dat dit gevaar nu ook voor goed is geweken en is de vrees ge wettigd, dat opnieuw in den volgenden zomer cholera gevallen zullen voorkomen. De kans is dan volstrekt niet uitgesloten, dat de epidemie ook ons vaderland be zoekt. Do Commissie heeft dus reeds in het afgeloopen jaar eenige maatregelen aanbevolen met het oog op de nade-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 47