2 Zutphenterwijl dit gevoerd werd door J. H. S. van Nagell tot Ouden en Nieuwen Ampsen, benevens eenige landdags en quartiers recessen. Door aankoop verwierf het Archief het volgende 1Synodale ordonnantiën en resolution voor de kerken onder de Christelijke Synode van 't Hertogdom Gelre en Graafschap Zutphen, door J. Smetius, 1736. 2. Oorkonde op perkament van 15 Aug. 1470, waarbij aan Geertruid van Kranenburch, moeder in 't Wulfshuis, bij notariëele acte van den Keizerlijken Notaris Theodesius Rouer, van wege Paus Pau- lus II, toegestaan wordt om in de door haar nieuw gebouwde kapel van dit klooster door de nonnen in stilte dienst te laten doen. Dit verdient eenige nadere uitlegging. In het ge drukt tijdrekenkundig register van het archief, 2e deel, bl. 11No. 1423, door den voormaligen Archivaris Dr. W. J. A. Huberts opgemaakt, vindt men eene authentyke kopie op papier van dit stuk vermeld. Maar reeds de Archivaris Lenting heeft daarnaar, even als naar meer afschriften op papier, vergeefs gezocht en zij schijnen spoorloos verdwenen te zijn. Yerleden jaar schreef de Provinciale Ar chivaris van Overijssel ons, dat hij het orgineel der akte te Zwolle ontdekt had; het was uit den boedel van wijlen den heer Staal te koop aangeboden, en hij achtte het van belang, dat ons archief het stuk aankocht; de waarde taxeerde hij op f 5. Van hier werd de heer Archivaris, onder dankbetuiging voor zijne be toonde belangstelling, verzocht het voor ons aan te koopen, dat dan ook geschied is. 3 Dit stuk is echter niet dat, in het tijdreken kundig register bedoelddit was de copie op papier, dat een origineel op perkament. De hoop, die wij koesterden, dat eenige aanwijzing tot opsporing van de vermiste copiën op papier zou gevonden zijn, bleek dus ijdel. Aanwinsten der bibliotheek, door geschenken: 1. Catalogus der afdeeling Nederlandsche Koloniën op de Internationale Tentoonstellingin 1883 te Am sterdam gehouden. 2. Yan A. A. Yorsterman van Oxjen te 's Gravenha- ge: zijn Dictionnaire nobiliaire, of Répertoire des genealogies et des documents généalogiquesqui se trouvent dans la bibliothèqueles collections et les archives de Mr. Vorsterman lui même. 3. Van Gedeputeerde Staten van Zeeland: Nieuwe ca talogus, 'l9 vervolg, van de Provinciale Bibliotheek van Zeeland, 1884. 4. Van de Koninklijke Akademie van "Wetenschappen de vervolgen van hare Handelingen en Mededeelin- gen. 5. Van de GelderschOverijsselsche Maatschappij van Landbouw: Vervolg van hare Mededeelingen en Berichten. 6. Van hot bestuur der Sterrenwacht te Leiden: haar jaarverslag van Sept. 18831884. Aangekocht 1. Beschrijving der steden van Gelre, 1770, fol. 2. Vervolg van de Hanseatische Geschichtsblatter, jaarg. 1883, tegen de jaarlijksche contributie van f 5. Aanwinsten van het Museum, door geschenken. 1. Van het muntcollegie te Utrecht: Catalogus dei- gouden zilveren en koperen speciën van de Repu-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 46