86 Agentschappen der Nederlandsche Bank ziju hier niet gevestigd. De Heeren D. Evekink en Zn., Kassiers en Commis sionairs in Effecten alhier, zijn Correspondenten van de .Nederlandsche Bank. Hier bestaan twee Verzekcrings-Maatschappijenals: De Zutphensche Brandassurantie-Maatschappijen de Maatschappij tegen Brandschade, „de Nederlanden." Yoorts een aantal agentschappen van brand- en levens verzekering-maatschappijen en commissionairs in effecten. c. Commissien voor het examineren van varenslie den, voor landverhuizers, voor de Rijnvaart, enz. zijn hier niet gevestigd. d. Broodzetting. De broodzetting is in deze Gemeente sedert 1855 af geschaft en blijkt zeer goed gemist te kunnen worden. Zutpiien, den 1 April 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd If. A. D. COENEN. De Secretaris J. E. de YOOGT GNz. Bijlage A. Aan den Gemeenteraad van Zu tp h e n. VERSLAG- van de Commissie voor archief wezen en bibliotheek over het jaar 1884. De inrichting der lokalen onderging geen verandering, hoewel de behoefte tot berging zich telkens meer en meer doet gevoelen. De ondergeteekende ging voort met de inventarisatie van de Oorkonden, die op de gestichten betrekking hebben. De heer van de Velde heeft den catalogus van de bibliotheek aangewerkt en de boeken alle geordend en van nummers voorzien. Hij houdt zich nu bezig met een nieuwen catalogus van de munten en penningenwelker voorraad in de laatste jaren aanmerkelijk is toegenomen. Het archief werd door de volgende geschenken ver rijkt 1. Yan Burgemeester en Wethouders van Deventer: de de Cameraars-rekeningen van Deventer, door Mr. J. L. van Dookninck. Deel II, 2« st. 13481360. 2. Aran Z. Exc. den Minister van Binnenlandsche zaken: Verslagen omtrent 's Rijks oude Archiven, deel V, 1882. 3. Van den Heer Baron van Nagell van Ampsen een partij oude rekeningen en bescheiden, hoofdzakelijk betrekking hebbende op het landdrost der graafschap

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 45