60 a. in de behandeling der gereedschappen voor jonge lieden die het Gymnasium of de Hoogere Bur gerschool alhier bezoeken en voor liendieof schoon geen leerlingen van een dezer Inrigtingen, toch wenschen deel te nemen aan de practischo oefeningen met gereedschap en draaibank; b. in het modelmaken voor lien, die den eigenlijken Cursus der Werkschoot met vrucht doorloopen hebben 3. dat het onderwijs omvat het teekenen en het timmeren met aanverwante vakken als draaijen en kastenmaken; 4. dat de lessen worden gegeven Yoor de leerlingen, bedoeld sub 1gedurende het gansche jaar, des morgens van 812 uur en des namiddags van 24 uur; voor de leerlingen, bedoeld sub 2, één avond per week, en wel voor die vermeld onder a het geheele jaar door, buiten de vacantiën van Burgerschool en Gymnasium ge durende 2 uur en voor dievermeld onder bvan November tot Paschen, gedurende 3 uur. 5. dat de Cursus aanvangt met September 6. dat de Cursus voor de leerlingen genoemd sub 1 drie jaren duurt 7. dat voor de leerlingen bedoeld sub 2, left, a, het schoolgeld bedraagt f 10,— te voldoen bij vooruit betaling met September en van de leerlingen-bedoeld sub. 2, lett. wordt geheven f 2,bij den aan vang van den Cursus; 8. dat het Bestuur bestaat uit vijf leden, door den Ge meenteraad (e benoemen. 9. dat het onderwijzend personeel op een voordragt van het Bestuur door Burgemeester en "Wethouders 61 wordt benoemd, en door deze geschorst of ontsla gen het Bestuur gehoord. 10. dat de jaarwedden van het onderwijgend personeel worden geregeld door het Bestuur, onder goedkeu ring van den Gemeenteraad 11dat de arbeid der leerlingen sub. 1 genoemdten voordeele komt der school 12. dat het Bestuur jaarlijks vóór den 1 Maart aan den Gemeenteraad een omstandig verslag van den toe stand in het afgeloopen jaar zal inzenden 13. dat de begrooting der vermoedelijke inkomsten en uitgaven door het Bestuur met de noodige inlich tingen en bescheiden, jaarlijks zes maanden vóór den aanvang van het jaar, waarvoor zij moet dienen, aan Burgemeester en Wethouders zal worden aan geboden; 14. dat van de inkomsten en uitgaven door het Bestuur over elk dienstjaar verantwoording aan den Raad zal worden gedaan. Met de vaststelling van dit Reglement had de Raads commissie hare taak volbragt en werd in Uwe vergadering van 6 October besloten tot de benoeming van een Bestuur voor de "Werkschoot in eene volgende vergade ring over te gaan. Achtereenvolgens werden dan ook den 20 October d a.v. tot Bestuursleden verkozen, do Ileeren R. O. van Maanen, H. L. Hamer, E. W. Fredriks, J. P. Muijderman en II. van Erkel die allen zich die keuze hebben laten welgevallen. Ten gevolge dezer nieuwe regeling werd aan J. Kos ters eervol ontslag verleend als Amanuensis aan de Hoogere Burgerschool, en hulpleeraar aan de Burger avondschool, doch tegelijkertijd werd hij weder benoemd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 32