58 V. Scholen volgens de wet tot regeling van het middelbaar onderwijs. n. Burgeravondschool. De Burgeravondschool is gevestigd in het gebouw van de Hoogere Burgerschool in de Waterstraat. Het onderwijzend personeel bestaat uit 1 Ondor-Dircc- teur, tevens Leeraar, 8 Leeraren, 2 Assistenten en 1 Gymnastiekonderwijzer. Op 31 December was het aantal leerlingen 94van welke 69 onderwijs ontvangen in alle vakken23 leer lingen waren vrijgesteld van de betaling van schoolgeld. b. Hoogere Burgerschool (met öjarigen Cursus.) Deze school is gevestigd in het daarvoor bestemde gebouw in de Waterstraat. Het personeel bestaat uit I Directeur, 14 Leeraren, 1 Gymnastiek onderwijzer en 1 Amanuensis. Het getal leerlingen bedroeg op 31 December 79, waarvan 75 volledig onderwijs ontvingen en 4 in enkele vakken1 leerling werd vrijgesteld van de betaling van schoolgeld. Yan de 79 leerlingen waren 46 uit deze gemeente en 33 van elders. Landbouwscholen, scholen voor de zeevaart, gestich ten voor doofstommen en blinden zijn in deze gemeente niet aanwezig. Het onderwijs aan de Inrigtingen voor Middelbaar Onderwijs voldoet over het algemeen aan de cischcn. Yoor materieel en hulpmiddelen voor het onderwijs wordt groote zorg besteed. 59 Evenals vroeger heeft de Commissie van Toezigt op het Middelbaar Onderwijs ter voldoening aan art. 52 der wet van 2 Mei 1863 (Staatsblad No. 50), een berede neerd verslag uitgebragt, dat hierna als bijlage D. is opgenomen. Het bevat eene uitgebreide mededeeling van al hetgeen op het gebied van dat onderwijs is voorge vallen; wij veroorloven ons U naar dat stuk te verwijzen. Aan subsidie van het Rijk werd voor de Hoogere Burgerschool f 7000,ontvangen. De kosten voor het Middelbaar Onderwijs beliepen f 30942,515, terwijl aan schoolgelden werden ontvangen f 3549.— Als van de Hoogere Burgerschool 3120, Burger Avondschool 284, Werkschool145, Te zamen f 3549, Zooah wij reeds in ons vorig verslag hebben mede gedeeld, werd op voorstel van een onzer, bij Uw besluit van 17 December 1883 besloten de Werkschool af te scheiden van het Middelbaar Onderwijs en te plaatsen onder toezigt eener afzonderlijke Commissie. Eene Raadscommissie werd benoemd, om zich te be lasten met eene regeling voor de Werkschool. Deze heeft een Reglement voor de Werkschool ontworpen, hetwelk in Uwe vergadering van 6 October 1884 is vastgesteld, waarbij o.a. is bepaald: 1. dat het doel der Werkschool is het opleiden van leer lingen tot bekwame werklieden, door het geven van degelijk onderrigt in het handwerk hunner keuze; 2. dat tevens gelegenheid zal bestaan onderrigt te ont vangen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 31