50 Krachtens magtiging werden aanvaard: door het Diaconie-bestuur der Hervormde gemeente twee legaten, het eene groot f 1000,— en het andere f 3000,aan die diaconie besproken respectievelijk door wijlen B. Posthuma, Wed. G. Wjjers AGzn. en M. Emondt, Wed. J. Wensinck; en, eene erf stelling bestaande in de, na aftrek van legaten en kosten, op ongeveer f 1100,a f 1200,ge raamde nalatenschap van wijlen A. M. J. A. Bé- ranger, door deze insgelijks aan gemelde Diaconie besproken door het Israëlitisch Armbestuur een legaat groot f 500;- aan dat bestuur besproken door wijlen M. Emondt Wed. J. Wensinck. HOOFDSTUK IX. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. In het aantal openbare en bijzondere scholen heeft in het afgeloopen jaar geene verandering plaats gevonden. Het ondenvijs gaf over het algemeen stof tot tevreden heid, ook waren de hulpmiddelen voor het onderwijs vol doende. In de vacatures ontstaan door vertrek, is even als vorige jaren naar behooren voorzien. De 2e zinsnede van Art. 33 der Wet op het Lager Onderwijs, wordt in al de openbare scholen stipt nage leefd. Het getal leerlingen, alsmede het aantal onderwijzers en kweckelingenin elke der openbare en bijzondere 51 scholen den laatsten December aanwezig, staat vermeld in de hierna volgende tabellen. I. Scholen voor lager onderwijs. Openbare scholen. Uitsluitend voor gewoon lager onderwijs 4 Bovendien voor een of meer vakken van meer uitgebreid lager onderwijs3 Zamen 7 Bijzondere scholen. Gesubsidiëerde. Uitsluitend voor gewoon lager onderwijs. geene. Tevens voor meer uitgebreid lager onderwijs geene. Niet gesubsidieerde. Uitsluitend voor gewoon lager onderwijs. geene. Tevens voor meer uitgebreid lager onderwijs 5 Geheel getal scholen 12 Opgave van het getal onderwijzers, naar de kunne, ingedeeld in hoofd- en hulponderwijzers en kweekelingen, te weten aan de i I 1 I 1 Hoofden van scholen (Mannel.) Onderwijzers Kweekelingen Hoofden van scholen(Yrouwel.) Onderwijzeressen Kweekelingen Openbare scholen. Gesubsidieer de bijzondere scholen. Niet gesubs. bijzondere scholen. O 6 29 5 1 11 3 3 5 3 2 4 9 34 8 3 15 3 Geheel 55 17 72

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 27