48 HOOFDSTUK VII. Nationale Militie en Schutterij. a. Nationale Militie. Aandeel der gemeente in de ligting38 Ingeschrevenen in do gemeentewaarnaar het aan deel is berekend128 Ingelijfden bij de landmilitie35 Ingelijfden bij de zeemilitie3 b. Schutterij. Werkelijke sterkte der Schutterij in de Gemeente: Actief 273 Reserve289 Te zamen 562 Actieve sterkte der schutterij bij de wet gevorderd 273 Sterkte van den eersten ban der Schutterij. Actief233 Keserve272 Te zamen 505 Exercitiën en schietoefeningen hadden door de leden der dienstdoende Schutterij geregeld plaats. Twee vereenigingen zjn alhier aanwezig tot oefening in den Wapenhandel n.l. 1. „Neêrlands Koning," Koninklijke Scherpschutters Genootschap, hetwelk circa 70 leden telt; 49 2. „St. Hubert," Scherpschutters Genootschap (Afd. Nederl. Weerbaarheidsbond), hetwelk 48 leden telt. De oefeningen, welke in het vorige jaar geregeld en op gewone wijze hebben plaats gehad, werden gehouden aan den Laatsten Stuivergemeente Gorssel. HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke zaken. Het getal der alhier bestaande Kerkgenootschappen is 6als de Nederduitsche Hervormde gemeente, met 5 leeraren en 2 kerkgebouwen; de Evangelisch Luthersche gemeente, met 1 leeraar en 1 kerkgebouw; de Doopsgezinde gemeente, met 1 leeraar en 1 kerkge bouw; de Christelijk Gereformeerde gemeente, met 1 leeraar en 1 kerkgebouw; de Roomsch-Katholieke gemeente, met 1 pastoor, 2 ka- pellaans en 1 kerkgebouw; de Nederduitsch-Israëlitische gemeente, met 1 voorgan ger en 1 kerkgebouw. Waalsch Hervormde- en Oud-Roomsche gemeenten be staan alhier niet. Door de gemeente werden geene uitgaven gedaan voor den openbaren eeredienst, noch subsidiën voor den bouw van kerken en pastoriën, of toelage aan predikanten, pastoor of kapelaans verleend. 4

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 26