44 Aan den Adspirant-Inspecteur J. J. van Leeuwen, werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend en in diens plaats benoemd T. II. Verhoeven; bevorderingen hebben er niet plaats gevonden. Ook nu kan weder worden getuigddat de gemeente politie in het jaar 1884 de rust en veiligheid van per sonen en goederen naar behooren heeft gehandhaafd en beschermd. De Agenten nemen zoowel den dag- als nachtdienst waar, zoodat geen corps van nacht of stille wakers noo- dig is. Tengevolge van de uitbreiding der Gemeente zijn van ons voorstellen te verwachtentot uitbreiding van het politie-personeel. Het nemen van maatregelen van bijzonderen aard is niet noodig geweest. De politie gaat steeds voort er zich zooveel mogelijk op toe te leggen misdrijven te voorkomen en door kracht dadig toezicht on gelukkigen buiten de gevangenis te houden. Door de politie zijn gedurende het afgeloopen jaar 1115 processen verbaal opgemaakt en wel: 10 wegens feitelijk verzet tegen de Politie; 32 wegens diefstal 20 wegens mishandeling; 7 wegens hoon of laster; 2 wegens opligting; 1 wegens bedelarij met bedreiging; 2 wegens verbreken van sluiting; 35 wegens landlooperij 2 wegens aanhouding van ontvlugten uit een Rijks- bedelaarsgesticht 45 1 wegens overtreding van art. 334 van het Wetboek van strafregt 1 wegens aanhouding van een deseiteur van het Ko loniaal Werfdepot te Harderwijk; 2 wegens het wederregtelijk in bezit hebben van mi litaire kleedingstukken 1 wegens overtreding der wet van 2 Junij 1875 (St. bl. no. 95); 1 wegens overtreding van art. 437 Wetboek v. straf-, rcgt; 2 wegens overtreding op de personeelo belasting; 1 wegens overtreding van art. 29 Burgerlijk Wetboek; 1 wegens overtreding van art. 454 Wetboek van Strafregt; 1 wegens overtreding van do Wet op de Jagt en Yisscherij 1 wegens meineed; 1 wegens bankbreuk 1 wegens het dragen van een verborgen wapen; I wegens aanhouding van een ontvlugte uit het Huis van arrest alhier, gepaard met diefstal; 1 wegens geweldpleging; 5 inzake moord. 1 inzake diefstal; 9 terzake van openbare dronkenschap bij herhaling; 1 wegens overtreding van art. 14 der wet van 28 Junij 1881 (Staatsbl. no 97); 636 wegens politie overtreding waaronder 326 terzake van art. 23 der drankwet (openb. dronkenschap) 10 terzake van art. 22 der drankwet (het in kenne- 1 ijken staat van dronkenschap bedreigen van eens

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 24