42 In deze gemeente is aanwezig cén keurmeester van vleesch en visch, die eeno jaarwedde van f 300 o-o- niet. De verordening tegen liet ter markt brengen en ver- koopen van onrijpe of voor do gezondheid schadelijke vruchten werd met naauwgezetheid toegepast. Aan de concurrentie van de Zutphensche Melk-Inrig- ting, welke ten doel liceft den in- en verkoop van zuivere melk, en voor zooveel noodig de bereiding en den verkoop van boter en karnemelk, kan men toeschrij ven, dat geen klagten over de melk zijn ingekomen. De Volksgaarkeuken ging voort voor billijken prijs levensmiddelen te verstrekken. Aan het drinkwater werd voortdurend de noodige zorg besteed; zie het hierachter gevoegd verslag der Gezond heidscommissie. i. Gezondheidscommissie. De alhier bestaande Gezondheidscommissie is zamen- gesteld uit zeven leden, waarvan één Voorzitter en één Secretaris is. De roeping der Commissie is de volgende: a. om Burgemeester en Wethouders van berigt en raad te dienen omtrent alles wat op de openbare gezond heidsregeling en gezondheids-politie betrekking heeft; b. om aan Burgemeester en Wethouders alle voorstellen te doen, die kunnen leiden tot verbetering van den algemeenen gezondheidstoestand in de gemeente waartoe zij vooral hare aandacht zal vestigen op do volgende onderwerpen: 1. luchtverversching in openbare gebouwen, scholen en bijzondere woningen; 43 2. het gezonder maken der door do minvermogende volksklasse bewoonde buurten; 3. de fabrieken of inrigtingen van nijverheidmaga zijnen en bewaarplaatsen van goederen, met het oog op de openbare gezondheid en op de gezond heid en veiligheid der werklieden; 4. vervalsching en verontreiniging van levensmiddelen; c. om, op uifnoodiging van Burgemeester en Wethou ders, de gebouwen en woningen te onderzoeken, die met het oog op den openbaren gezondheidstoe stand vermoed worden voor gebruik of bewoning ongeschikt te zijn. Van hare bevinding wordt door de Commissie een om standig verslag opgemaakt en aan Burgemeester en Wet houders ingezonden. De Gezondheidscommissie blijft steeds streven om haar doel, verbetering van den gezondheidstoestand, te ver wezenlijken. Het verslag dier Commissie is als bijlage, onder let ter B hierachter opgenomen. HOOFDSTUK Vla. Gremeen te-Politie. Het politietcczigt was in het afgeioopen jaar opgedra gen aan den Commissaris van Politie, tevens Commissa- saris van Rijkspolitie, één Inspecteur, één Adspirant- Inspecteur en zeventien Agenten.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 23