40 De boerenerven en daarbij behoorende landerijen zijn zoowel wat gebouwen, wegen en kribwerken betreft, in goeden staat onderhouden. e. Geneeskundige dienst bij armenverpleegd in hunne woningen. In het afgeloopen jaar werd in dezen dienst naar eisch voorzien; de regeling daarvan onderging geene verande- ring. Zij is opgedragen aan twee geneesheeren en één heelmeester, tevens verloskundige. liet Ziekenfonds der Gemeente, waardoor minvermo genden tegen eene geringe contributie, zich van genees kundige hulp kunnen voorzien, werkt gunstig; de ge meente voorziet in het te kort, hetwelk over het afge loopen jaar bedroeg f 539,60. Het tractement van de Geneeskundigen bedraagt f 500,— van den Heel- en Verloskundige f 625, terwijl de drie Stads-Vroedvrouwen ieder met f 200, worden bezoldigd. f. Koepokinenting. Het aantal verrigte koepok-inentingen bedroeg: in 1884 volgens opgaaf 180, waarvan 160 gratis. '1883 386, 236 1882 330, 203 a 1881 455, 371 Even als in het vorige jaar bestond er in 't O. en N. Gasthuis gelegenheid tot verkrijging van dierlijke koe pokstof en wel in de maanden Mei en Junij. Daartoe zijn ingeënt 5 kalveren. Van de verkregen koepokstof zijn 52 glaasjes aan verschillende Geneesheeren zoowel 41 in deze Gemeente als daar buiten wonenden, kosteloos verstrekt. In de maanden Junij en Julij van 't afgeloopen jaar werd in het locaal op het Kerkhof, nabij het Gemeente huis, telkens op Vrijdag, door de Gemeente-Geneeshee- ren zitting gehouden tot het inenten en herinenten om niet van kinderen en volwassenen. Hiervan werd als ge woonlijk gebruik gemaakt. g. Toezicht op de prostitutie. Evenals in 1883 was in deze gemeente slechts één huis van ontucht, met vergunning aanwezig. Door den, met het Geneeskundig toezigt op de prostitutie belasten heelkundige, werden de publieke vrouwen, voor zoover deze in het huis van ontucht woonden, geregeld elke week 2maal onderzocht. Het aantal der hier gewoonlijk verblijfhoudende pu blieke vrouwen was 5de inschrijving op 't politie-bureau had geregeld plaats. Het toezigt op 't hier aanwezige huis van ontucht heeft volgens de bestaande verordening, regelmatig plaats ge vonden. Zooveel mogelijk zijn door de politie maatregelen aan gewend om de clandestine-prostitutie tegen te gaan. h. Toezigt op de levensmiddelen. Het keuren van levensmiddelen bepaalde zich in deze gemeente tot rundvee, kalveren, schapen en varkens die voor slachting bestemd zijn; liet vleesch en spek, dat bij slagers, spekslageis en vleeschverkoopers voor handen isalsmede tot de keuring van visch op de markt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 22