34 Wandelplaatsen en plantsoenen. Do plantsoenen werden in goeden staat onderhouden. Dij de Noorderhaven en langs de Havenstraat werden 92 iopenboomen geplant. Op het terrein bij de Buiten-Societeit werd nieuw op gaand plantsoen, en 71 verschillende opgaande boom en en fijne dennen ingeplant. Het terrein langs den Tadama-singel bij de nieuwe David Evekink's stichting werd mot heesters beplant. De kosten aan een en ander besteedbedroegen f 3152,10®. Begraafplaatsen. Do Israëliticsche begraafplaats werd vergroot en een gedeelte van de omrastering geheel vernieuwd. De kosten hebben bedragen: Voor het onderhoud der Algemeene begraafplaats f 751,68. Voor de Israëlitische 161,72. Straatverlichting. Op enkele plaatsen bij de nieuw gebouwde woningen werden nieuwe straatlantaarns geplaatst. De straatverlichting geschiede door 345 lantaarns ge durende 712984 uren. De kosten bedroegen f 7129,84. Lokalen van de Politie. In do wachtkamer werd de vloer vernieuwd. Het onderhoud vorderde een uitgaaf van f 557,27. 35 Brandbluschmiddelen. De brandbluschmiddelen werden in goeden staat on derhouden. De kosten daaraan besteed, bedroegen f 438,14. HOOFDSTUK VI. Medische TPolitie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. Op de naleving der wettelijke voorschriften, ten doel hebbende volksgezondheid te bevorderenwordt zooveel mogelijk toegezien. De openbare wegen verkeerden in voldoenden staat; voor de reinheid daarvan werd naar belmoren gezorgd en ter bevordering van frischheid werden de straten bij warm weder eenige malen per dag met water besproeid. De pleinen en straten alwaar de veemarkten gehouden worden, werden na afloop daarvan, tot bevordering van reinheid, eveneens met water besproeid. Voor den geregelden afloop der openbare goten en riolen wordt zooveel mogelijk zorg gedragen. De ledi ging der zinkputten vond geregeld plaats. Op de mestverzameling wordt streng toezigt gehouden en de daarop bestaande verordening krachtig nageleefd. De ingezetenen worden in de gelegenheid gesteld om zich kosteloos van de uit hunne woning afkomende vuil nis en faecale stoffen te ontdoen en steeds werden de van gemeentewege, op verschillende straten geplaatste

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 19