26 Door die waterkeerende wegen zijn de bewoners van den Emmerikschen weg in het vervolg van den last van hoog water beveiligd. Nadat de aanbesteding daarvan had plaats gehad en met de uitvoering reeds was begonnenkwamen ver schillende aanvragen tot aankoop van bouwgrond langs den Emmerikschen weg bij U in, en werd dien tenge volge besloten de ophooging van den Emmerikschen weg door te werken tot aan het Wambuis, zoodat ook de nieuwe aldaar gebouwde woningen thans van waterlast beveiligd zijn. De geheele opgehoogde Emmeriksche weg werd op nieuw bestraat en tot afvoer der laaggelegen woningen een nieuw buisriool gelegd. In de Donkeresteeg werd een nieuw buisriool gelogd aansluitende op het riool in de Polsbroek. In de Polsbroek werd een nieuw buisriool gelegd op dezelfde wijze als de riolen in de Groensteeg en de Spit taalstraat, zoodanig, dat deze voortdurend uit de buiten gracht naar de binnengracht worden gespuid, en bij hoog water door een ijzeren afsluiter volkomen worden afgesloten. De sloot tusschen het verkochtte bouwterrein en het terrein van van Hommel aan den Deventerweg, werd gedempt, met een riool voorzien in aansluiting met het riool van den Coehoarnsingelen opgehoogd tot een ver bindingsweg tusschen den Deventerweg en den Coehoorn- singel. De sloot langs den Spoorweg achter de Manége werd geheel gedempt, en gerioleerd en het teirein tijdelijk van den openbaren weg; afgesloten door eeno afrastering totdat eene beslissing is genomen omtrent het maken 27 van een verbindingsweg tusschen het Stationsplein en de Nieuwstad, waartoe het terrein van die gedempte sloot in de eerste plaats benoodigd zal zijn. Mot inbegrip van verschillende herstellingen werden in het geheel ongeveer 11000 M1 bestraat of vernieuwd. Na gehouden inschrijving werd het navolgende geleverd: Door F.»van de Loo te West-Pannerden 238500 straat klinkers ad f 13,74 per 1000 f 3276,99 Door W. Kley te Rotterdam850 Meter En- gelsche rioolbuizen adf 1216,52 Door 't Nedermandscii Cementsteenfabriek te Delft10 cementen straatputten ad f 80, Door Burlion en Yoituron te Luik 20000 Ben-ahinkeijen adf 978.15 C. Versteeg te Velphet ophoogen van den Emmerikschen weg en den Nieuwen singel f 4234, W. J. van der IIaar, het verbreeden en op hoogen van don Deventerweg bij den Ro zenhof f 1597,— A. Franken te Zat/diew, het dempen van de sloot en het ophoogen der straat tusschen den Deventerweg en den Coehoornsingel. f 598,— Rondeel te Zutphenhet maken van eene af rastering langs de gedempte sloot bij den Spoorweg achter de Manege f 147,00 De gezamenlijke kosten aan een en ander besteed hebben bedragen: Voor aanleg en verbetering van straten en riolen 18252,83 Voor onderhoudf 7048,22 Gedurende 1884 werden 190 aanvragen of kennisge vingen omtrent het bouwen of het veranderen van wer ken aan of in den openbaren weg behandeld, 21 gebou-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 15