24 ging van goed drinkwater, heeft geen gunstig resultaat gegevenwaarom met verdere boringen op grootere diepte niet werd voortgegaan. Ingevolge Uwe opdragt werd een onderzoek ingesteld omtrent het drinkwater op het terrein voor het nieuwe Ziekenhuis bestemd. Die proef bestond in hot inheijcn van een ijzeren buis, zoogenaamde Norton pijpwelen wel met dat gunstig gevolg, dat op de diepte van on geveer 9 Meter onder den bodem uitstekend water werd gevondenblijkens het onderzoek door den Heer Dr. Snijders. De bestaande groote houten pompkast in de Hofstraat, werd vervangen door een ijzeren pompkast van beteren vorm. Op het Oude Wand bij den hoek van de Komsteeg, werd een nieuwe pomp geplaatst. In de Bakkerstraat werd de pomp vernieuwd. Enkele welputten werden dieper geboord. Gedurende den lagen waterstand in den afgeloopen zomer, werd veel last ondervonden van het leegpompen der welputten, waardoor nu en dan gebrek aan drink water ontstond. Ofschoon op de aanvraag om concessie voor het aan leggen eener drinkwaterleiding van den Heer Sciiome- rus, hoofdzakelijk tengevolge van het ongunstig rapport der Gezondheids-Commissie, afwjjzend werd beschikt, blijft de aandacht op die zaak gevestigd, vooral nu van andere zijde pogingen worden aangewend, om op nieuw daarover in onderhandeling te treden. Het onderhoud der pompen werd in December op nieuw voor drie jaren aanbesteed. 25 De kosten van onderhoud over het afgeloopen jaar hebben bedragen f 958,655 Straten, pleinen en riolen. Op verschillende plaatsen en wel voornamelijk op de IJsselkade, in de Beukerstraat, Proostdij steegdo Gast huisstraat werden de bestaande bestratingen verlegd en verbeterd. In de Donkerestoeghet Broederenkerkploineen ge deelte van de Polsbroek, werden de veldkeijen-bestrating door nieuwe klinkerts vervangen. Langs de David Evekink-stichting, aan den Tadama- singellangs den Graaf Ottosingel, langs den Warns- veldsclien weg en langs den Buitensingel werden nieuwe klinkervoetpaden gelegd. Ingevolge de overeenkomst met het Rijkwaarbij de Gemeente bij den verkoop van het terrein voor de cel lulaire gevangenis, de verpligting op zich genomen heeft te zorgen voor watervrije toegangen naar die gevange nis, werd de Emmeriksclie weg en de Nieuwe singel tot voorbij de gevangenis, met gemiddeld een meter, water- vrij opgehoogd tot de hoogte van 9,10 M. -t- A.P. Do daartoe benoo.ügde grond werd ontgraven uit de grach ten om de nieuwe gevangenis waartoe de vergunning kosteloos werd verleend door den Minister van Justitie. Tevens werd van die gelegenheid gebruik gemaakt, om met den beschikbaren grond den weg naar de Vijf- morgen watervrij op te hoogen en langs de Lieve Vrou wenkamp een waterkeerendon weg of dijk te maken. Een en ander mag als een belangrijke verbetering worden aangemerkt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 14