22 werd een tot heden ongebruikt lokaal met nieuwe school- meubelen voorzien en als klasse-lokaal in gebruik ge steld. Al spoedig zal wegens meerdere uitbreiding in de tekort komende ruimte moeten worden voorzien. Een voorstel daartoe is in overweging. Behalve de gewone onderhoudswerken aan de school gebouwen zijn verder geene veranderingen of buitenge wone werken daaraan geschied. Omtrent de school op de Rozegracht werd eene be langrijke beslissing genomen. Reeds sedert geruimen tijd en door verschillende auto riteiten werd gewezen op den onvoldoenden toestand van die school. Na het opmaken van verschillende plannen tot verbe tering, vernieuwing en verplaatsing van die school en na langdurige besprekingen en onderzoek omtrent de beste wijze om daaraan gevolg te geven, werd ten slotte door U goedgekeurd het plan tot het bouwen van eene geheel nieuwe school, op het terrein vrijkomend door het amoveeren dor beide woonhuizen in de Waterstraat. Ofschoon vanwege het Rijkstoezigt tegen die plaats cenig bezwaar bestond, werd door U aan dat besluit vastgehoudenzoodat thans met het opmaken der defi nitieve plannen en bestedingstukken wordt voortgegaan, en naar wij vertrouwen de aanbesteding spoedig zal kunnen volgen. Door do groote toename van leerlingen in School E in de Polsbroek, ontstaat de noodzakelijkheid tot ver grooting en uitbreiding daarvan. De kosten hebben bedragen: aan onderhoud voor ge bouwen f 2281,43 waaronder 1800,— voor de verbou wing der school in de Hoven. 23 Aan onderhoud van schoolmeubelen f 1002,655. Voor schoonhouden, verwarming en verlichting f2433.78. Gymnastiekschool. De kosten der Gymnastiekschool hebben bedragen: Onderhoud van het gebouw f 104,87. Onderhoud van meubelen f 87,45. Voor schoonhouden, verwarming en verlichting 209,1 G5. Hoogere Burgerschool. Van de Hoogere Burgerschool werden de buitenge\els geverfd. Herhaaldelijk werd door den Directeur en Leeraren geklaagd over hinderlijke koude in de lokalen, boven do kelderverdieping. Door het plaatsen van een kagchel in dien kelder is eonigsints aan die klagt te gemoet gekomen. Dc kosten van onderhoud van gebouwen, meubelen, vuur en licht hebben bedragen f 1747,63s. Gymnasium. Het Gymnasium blijft voortdurend aan de eischen vol doen en verkeert in goeden toestand. Het aanwezige terrein naast het gebouw werd met een hek van den openbaren weg afgescheiden. De kosten hebben bedia- gen f 642,94. Pompen. De in liet vorige jaar verrigte diepe grondboring, tót de diepte van 110 M. op den Berkelsingel, tot verkrij-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 13