20 aan den Tadamasingel, werden bij openbare inschrijving verkocht aan de Heeren Abbink en Uiterwijk voor f 264,40. De in 1883 aldaar verkochte terreinen zijn geheel be bouwd en de bebouwing van de laatstgenoemde percee- len is bijna voltooid. Langs den Graaf Ottosingel werd een terrein ter grootte van 43,45 M4 bij openbare inschrijving ver kocht aan Hendriks en werd dat terrein met arbeiders woningen bebouwd. Van het 2e blok bij de Noorderhaven, werden bij openbaren verkoop 11 perceelen ter gezamenlijke grootte van 4930 centiaren verkocht voor f 11188,—. Een groot gedeelte daarvan werd met pakhuizen be bouwd, terwijl de perceelen 8, 9, 10 en 11 werden aangekocht tot stichting der Zutphensche broodfabriek, welke geheel voltooid en in werking gebragt werd. Het derde blok bouwterrein bij de Noorderhaven werd door U aangewezen voor het plaatsen der veemarkt. De nieuwe Cellulaire gevangenis op de voormalige lu nette het "Wambuis, werd vanwege het Rijk geheel vol tooid. B. Eigendommen en inrigtingen bestemd voor publieken dienst. De verschillende gebouwen en inrigtingen werden naar belmoren onderhouden en verkceren in goeden toestand. Nadat vooraf verschillende schetsplannen waren opge maakt werd, door U op de voordragt eener daartoe be noemde Commissie, besloten eene nieuwe veemarkt te maken met daarbij behoorenden stal, woning en koffij- 21 kamer op het terrein van het derde blok bij de Noor derhaven, de kosten waren geraamd op f 20637, Met het opmaken der definitieve plannen en besteding stukken werd voortgegaan en is de openbare aanbeste ding daarvan geschied op den 13 Februarij 1.1. Er wa ren 13 inschrijvingen ingekomen waarvan de hoogste bedroeg f 20036,en de laagste, zijnde die van do Heeren Koordeman en JIaijtink, f 15428,aan wie de uitvoering werd gegund. Onder deze besteding is niet begrepen liet verrigten der bestratingen. Do le vering der daarvoor benoodigde 300000 straatklinkcits werden na openbare inschrijving gegund aan den lieer Fr. van de Loo te "Wcst-Pannerden voor f 12,44 per 1000. Alvorens tot het bovenstaande werd besloten, hebben verschillende besprokingen en overleggingen plaats ge had om op het genoemd terrein eene nieuwe Gasfabriek te bouwen. Na hot opmaken van voorloopige plannen voor eene nieuwe fabriek en voor de uitbreiding der be staande fabriek, weid met het oog op de financieële ge volgen tot het laatste besloten. De torens, voor zooverre deze bij de Gemeente in on- dcrhoul zijn, verkceren in goeden toestand. De bliksemafleiders werden beproefd en in orde be vonden. Gebouwen voor Lager Onderwijs. Het afwerken der nieuwe localen voor de school in do Hoven, waarvan de aanbesteding en de bouw plaats had in 1883, geschiedde in de Zomervacantie dezes jaars. Wegens uitbreiding van School B in de Waterstraat,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 12