18 bouwen naar behooren onderhouden en verkeeren deze in goeden toestand. Yan de woning op het Oude Wand, werd de voorge vel afgebikt, geheel opnieuw bepleisterd, de goot ver nieuwd en van buiten opnieuw geverfd. De woning in den Wittenhoed werd tot stal ingerigt en verhuurd. De woningen langs de Berkel achter de Rozengracht werden geheel afgebroken, en het vrij gekomen terrein verhuurd. De bad- en zweminrigtingen ondergingen belangrijke herstellingen. De Gemeente-landcrijen verkeeren in goeden toestand. De opbrengst der verpachtingen was bevredigend. Vestinggronden. In verband met den aanleg van den Coehoornsingel en de uitbreiding der Gemeente aan den Deventerweg, werd het Perceel van den eigenaar R. A. Ilissink aan gekocht nadat het daarop staande woonhuis was wegge broken. Dientengevolge kon aan de reeds sedeit lang voorgenomen verbreeding van don Deventerweg bij den Rozenhof gevolg worden gegeven. Nadat het plan van die verbrooding was goedgekeurd, werd eene overeenkomst getroffen met van Htjmmel tot ïuiling van grond aldaar. Een gedeelte ter grootte van 140 Ms werd aan den Heer Gilhuijs afgestaan voor f 420.en werd de overige grond bij openbare inschrij ving ton verkoop aangeboden. Een gedeelte van het beschikbaar terrein ter grootte van 2010 c. A. werd aan den hoogsten inschrijver, den Heer A. J. Uitekwijk verkocht voor de som van f 5400. 19 Met het Bestuur der Buiten-Societeit werd eene rui ling aangegaan en de grenzen van het aan die inrigting verhuurde terrein gewijzigd. Verschillende onderhandelingen werden gevoerd met Provisoren van het Oude en Nieuwe Gasthuis over een terrein tot plaatsing van een nieuw Ziekenhuismet het resultaat, dat hiertoe werd aangewezen het gedeelte van de 4e lunette Coehoorn. De pogingen aangewend om bij deze onderhandelingen en ruiling van gronden de beschikking te verkrijgen over een strook grond, tusschen den tuin van het Oude en Nieuwe Gasthuis en den Spoorwegvoor het maken van een verbindingsweg van het Station naar de Nieuwstad, zijn tot heden zonder gunstig gevolg gebleven. Yan het terrein langs den Warnsveldschenweg bij den nieuwen Buitensingel werd een plan van bebouwing op gemaakt, en dat terrein bij openbare inschrijving ten verkoop aangeboden en tot een gezamenlijke oppervlakte van 2653 centiaren in perceelen verkocht aan Lammees, Dammers, Kerkmeijer en Dijkman voor f 2306.tot het bouwen van woningen. Die woningen zijn gereed en reeds bewoond. Langs den nieuwen Buitensingel werd een terrein ter grootte van 1 162centiaren aan verschillende koopers verkocht voor f 1162.en zijn al deze perceelen thans bebouwd. Langs den Emmerikschen weg werd een terrein tus schen den weg naar de Vijf morgen en het Wambuis, ter grootte van 2365 centiaren bij openbare inschrijving ten verkoop aangeboden en aan de Heeren Sciiultz c.s. verkocht voor f 2365,en zijn deze perceelen voor het g.iootste gedeelte met arbeiderswoningen bebouwd. De nog onverkochte perceelen buiten de Spittaalstraat

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1884 | | pagina 11