Jol 6 nomeu besluit, om geene vergunning te geven tot het deelnemen aan examens en dergelijke buiten de vacantie-tijden. Aangezien door eene rectificatie van Art. 32 der Verordening de be slissing over kortere en langere verloven thans uitsluitend bij de Commissie van Toezicht be hoort laat het zich verklarendat de uitspraak van thans in strijd is met die van het vorige jaar, waarin door Burgemeester en Wethouders herhaaldelijk het gevraagde verlof verleend is. Zuo is dan nu ook den Leeraar Dingemans de gelegenheid ontzegd als Schoolopziener bij de acte-examens in het najaar van 1883 tegen woordig te zijn, waartoe hij door Burgemeester en Wethouders hot vorige jaar was gerechtigd geworden. Intusschen is in den Raad een voor stel gedaan om genoemd Art. 32 te wijzigen, en de bevoegdheid tot het geven van verlof te brengen bij Burgemeester en Wethouders. Om trent dit voorstel is evenwel nog geene decisie genomen, daar besloten is tot eene algeheele herziening der Verordening, welke zaak nog steeds aan de orde is. Dit hangt samen met een voorstel van den Wethouder Storm Buij- sing omtrent het ambachts-onderwijswaarover later. Nog moet hier vermeld, dat het verzoek van den amanuensis, Moriiee, om verhooging zijner jaarwedde door den Gemeenteraad is ge wezen van de hand. 1 Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op den 1 Ja nuari 1883: in de Ie klasse 24 ne 23 ine 18 rw io Ve 12 Totaal 87, waarvan 84 het volledig onderwijs, en 3 dat in enkele vakken volgden. Tusschen 1 Januari en het einde van den cursus 1882/83 verlieten de school: uit de Ia kl. 1 leerl., die een ambacht ging leeren. XIe 3 waarvan 2 naar eene Kost school gingen en 1 wegens ziekte. 111° „4 die allen in eene handels- of winkelzaak gingen. Ve 1 wegens ziekte. Totaal 9 leerlingen. Op het einde van den cursus waren alzoo 78 leerlingen aanwezig, waarvan 67 in de 4 on derste klassen. Van deze laatsten namen 65 deel aan de overgangs-examensgehouden op 9, 10, 11 en 12 Juli, en wel: van de le klasse 23 He 20 UB 13 IV* 9 Van hen werden bevorderd:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1883 | | pagina 53