48 In deze Gemeente zijn aanwezig (uitgezonderd de brand spuiten van 't Garnizoen en van de beide Zutpbensche Assurantie-Maatschappijen) 8 brandspuiten, 5 vaste aan. jagers met de daaibij behoorende slangenwagcns, 1 ver voer bare aanjager en 1 korps weermannen, die respec tievelijk gestationeerd zijn op de Nieuwstnd, Broederen- kerkplein, Boonrpjeswal, Hoven, ReinmakershoekMo penbeek Paardenwal en buiten de voormalige I iscbpoort. De vervoerbare gereedschapswagens worden geborgen in de bergplaats voor brandbluschmiddelen op den Paar denwal. De verordening vastgesteld bij Uw beslurt van 5 INo- vember 1877 regelt de dienst bij be brandweer. De oefeningen hebben in 't afgeloopen jaar geregeld plaats gehad. Het personeel heeft bij gelegenheid, dat zijne dienst veroischt werd, steeds met ijver en welwil lendheid zijne pligten betracht. Brand en andere rampen hebben in het afgeloopen jaar in de Gemeente niet plaats gevonden. De straatverlichting geschieddeevenals reeds verschei dene jaren, door Gas uit de Gemeente-Gasfabriek. Persoonlijke diensten, waartoe de inwoners ter hand having der openbare orde in het algemeen belang kunnen worden opgeroepen, zijn niet noodig geweest. HOOFDSTUK VII. Nationale Militie en Scliutteiuj. a. Nationale Militie. Aandeel der gemeente in de ligting 49 Ingeschreven in de Gemeente, waarnaar het aan deel is berekend .108 Ingelijfden bij de landmilitie 33 Ingelijfden bij de zeemilitie b. Schutterij. "Werkelijke sterkte der Schutterij in de Gemeente: Actief273 Reserve 249 Te zamen 522 Actieve sterkte der Schutterij bij de wet gevorderd 273 Sterlte van den eersten ban der Schutterij. Actief232 Reserve232 Te zamen 464 HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke Zaken. Geene uitgaven voor den openbaren eeredienst hebben van Gemeentewege plaats gehad. Krachtens ontvangen magtiging is aanvaard door Kerk voogden bij de Hervormde Gemeente een legaat ad f 300,vermaakt door wijlen Mejufvrouw Serrurier.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1882 | | pagina 25