12 2. Belastingverordeningen. Verordening op de heffing van schoolgeld voor de open bare scholen en op de invordering daarvan. Wijziging der verordening op de heffing van schoolgeld op de Gymnastiekschool. Idem van die op de invordering der Plaatselijke Directe Belasting. Idem van die op de heffing van het in art. 6 der wet van 28 Junij 1881 (Staatsblad No. 97) bedoelde vergun ningsrecht. Idem op de invordering derzelve. 3. Verordeningen van verschillenden aard. Verordening regelende de zamenstelling en inrichting van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Verordening regelende het Openbaar Lager Onderwijs. Verordening regelende de bezoldiging van het onder wijzend personeel aan de lagere scholen. Belangrijkste zaken in den Raad behandeld in 1881. 7 Januarij. Besloten een subsidie van f 175 te verlee- nen aan de vereeniging Picturavoor het houden eener tentoonstelling. Onderzoek geloofsbrieven van 't nieuw ver kozen raadslid F. H. Umbgrove. Benoeming van den Heer Mr. R. A. Focke- ma tot curator van het Gymnasium. Idem van den Heer Mr. J. Reynvaan tot lid der Commissie van Toezigt op 't Mid delbaar Onderwijs. Idem van C. M. J. van Oeveren tot onder wijzer aan de 2e Openbare School. 13 Januarij. Idem van F. ten Hoopen tot onderwijzer aan de 3e Openbare School. Besloten den verkoop van het bouwterrein buiten de Nieuwstad te doen plaats hebben op dezelfde voorwaarden, die vroeger bij den verkoop van ander terrein zijn gesteld. Besloten de ontwerp-verordeningen in zake het Lager Onderwijs te laten drukken. Den Burgemeester gemagtigd tot den open baren verkoop van straatvuil enz. Besloten aan H. Fransen ontheffing van pacht te verleenen. Voor kennisgeving aangenomen het rapport van den gemeente-architect over de instor ting der havenbrug. Februari). Installatie van het nieuw verkozen raads lid F. H. Umbgrove. Besloten het adres van B. J. Boersbroek, om een stuk gemeentegrond in erfpacht te verkrijgen te verzenden aan de Commissie voor de Landerijen. Benoeming van II. P. Burbank tot onder wijzer aan de 5e Openbare School. Idem van den Heer H. R. de Breuk tot Directeur der Gasfabriek. Idem van den Heer F. II. Umbgrove tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Idem van den Heer A. A. J. Quanjer tot lid der Commissie van Toezigt op 't Mid delbaar Onderwijs. Wijziging der Gem.-begrooting, dienst 1881. Besloten tot geregtelijke vervolging van personen die nalatig zijn in het betalen der door hen verschuldigde recognitiën.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 8