142 ia de raadszitting van 1 Juni gekozen Me. A. N. Baron de Vos van Steenwijk, die de benoeming aannam, Inmid dels liad zich de commissie den 7 Mei geconstitueerd, daar toe opgeroepen door den Burgemeester der gemeente, en werd Dn. A. G. Kok tot voorzitter en De. B. C. Goudsmit tot secretaris verkozen. Het reglement van orde voor de plaatselijke commissie van toezicht op het Lager Onderwijs werd vastgesteld en door het Dagelijksch Bestuur goedge- gekeurd. De heer J. A. Veugtman, die aan de beurt der aftreding was, werd in de raadszitting van 5 December herkozen. De commissie vervulde de haar opgedragen taak met groot genoegen, gesteund door de belangstelling van den districts- en arrondissements-schoolopziener, terwijl zij de samenwerking, die zij van de zijde van het bestuur dezer gemeente mocht ondervinden, op hoogen prijs stelt. Met vertrouwen durft zij dan ook haar taak voortzetten, overtuigd, dat de voorstellen, door haar gedaan in het be lang van het lager onderwijs in deze gemeente, bij het bestuur der gemeente steeds ernstige overweging zullen ondervinden. Aldus vastgesteld in de vergadering der Plaatselijke Commissie van Toezicht van 21 Februari 1882. De Secretaris, B. C. GOUDSMIT. lie Voorzitter, A. G. KOK. 143 VERSLAG omtrent den toestand der Stedelijke Bewaarscholen te Zutphen, over den jare 1881. Is de tijd reeds weder aangebroken, wanneer Uwe Com missie zich geroepen ziet om verslag te geven aangaande den toestand der Bewaarscholen onder haar toezicht ge steld dan mag dit, hoezeer er ditmaal weinig bijzonders valt te vermelden toch zeer gunstig luiden. Het ouderwijs toch werd op de drie bestaande Scholen geregeld en tot ons bijzonder genoegen gegeven, zoodat deze inrigtingen konden worden gezegd aan haar doel te beantwoorden. Het personeel der hoofdonderwijzeressen gaf ons over het algemeen reden tot bijzondere tevredenheid en bleef onveranderd. De hoofdonderwijzeres op School Paardenwal heeft voortdurend eene zware taak te vervullen. Meer mutatie deed zich voor onder het personeel der helpsters en kweekelingen en het was juist dit feit, 't welk ons herhaalde malen voor de moeijelijke vraag stelde hoe het doelmatigst en op de minst kostbare wijze in de, vooral op de school Paardenwal, zoo noodige adsistentie te voorzien. Drie onzer beste helpsters legden dit jaar met gunstig gevolg het examen af als hoofdonderwijzeres, een harer (Mej. A. Bettink) werd als zoodanig benoemd te Winters wijk en vertrok den 1 Mei 11. derwaarts, de school Paar denwal verloor daardoor eene harer beste krachten. BIJLACE F.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 73