134 voor het hoofd van school A/1900 +- f 300 verg. v. huishuur. B- 1700 C- 1300 D- 1600 E-1300 - 200 (als hoofd der avondherha lingsschool). F - 1300 300 verg. v. huishuur. G - 1300 vrije woning. Voor de onderwijzeressen der derde klasse aan school A. is het traktement vastgesteld op f 700.voor de on derwijzers aan school B. op 600.op de scholen O., E., F. en G. op f 550.op school D. op f 650.— en voor elke volgende klasse f 100 meer dan de voorgaande, ter wijl voor het bezit der hoofdonderwijzersakte (niet die van hoofdonderwijzeres) in de twee hoogste klassen bovendien nog eene toelage van f 50.wordt genoten. De onderwijzeressen aan school A. genieten voor het bezit van elke akte, die niet bij de oproeping is geëischt eene toelage van f 25. Elk der aan school E. verbonden onderwijzers, die aan de herhalingsschool dienst doet, geniet daarvoor eenejaar- lijksche toelage van 50. De onderwijzer in de gymnastiek geniet eene bezoldiging van f 300.'s jaars, de onderwijzeressen in de nuttige handwerken f 150.voor iedere school, waaraan zij daarin onderwijs geven. De eerste onderwijzer aan elke school ontvangt eene toelage van f 50.— In het onderwijzend personeel hebben wij een groot aantal veranderingen mede te deelen. Op school A. heeft mejuffrouw S. Kisslig sedert I Sep- tember de plaats ingenomen van mejuffrouw O. de Vissek, terwijl de dames A. Bruijn en J. Vorderman inderaads- 135 zitting van 7 November jl. eervol ontslagen zijn, en ver vangen zijn door de dames J. Pannekoek en Th. Korne- lissen. Door de toevoeging van twee klassen aan die school en de splitsing eener andere klasse, is met 1 September het personeel uitgebreid door de benoeming der dames A. Ger- sen, C. Duus en 0. van der Pauwert. Tevens is mejuf frouw S. Kisslig als eerste onderwijzeres op school A. aangewezen. Op school B. heeft de heer C. C. G. van Hemert zijn eervol ontslag bekomen in de raadszitting van 5 Dec. jl. Wij hopen, dat in de vacature, door zijn vertrek ont staan, eerlang zal kunnen worden voorzien. Tengevolge van de verandering der le gesubsidieerde bijzondere school in de openbare school B. zijn de heeren H. Knottenbelt en H. J. Noi.t door den gemeenteraad in zijne zitting van 1 Augustus j.l. respectievelijk tot hoofd en tot onderwijzer aan school B. benoemd. Zoodra in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer van Hemert, zal zijn voor zien, moet een der onderwijzers als eerste onderwijzer wor den aangewezen. Aan school C. is hetzelfde personeel, dat vroeger aan de tweede gesubsidieerde bijzondere school werkzaam was, door den gemeenteraad benoemd in zijne zitting van 1 Augustus j.l., terwijl de heer J. H. Vrugtman als eerste onderwijzer is aangewezen en mejuffrouw G. A. M. Mon- hemius belast werd met het onderwijs in de nuttige hand werken. Aan school D. is sedert 8 Februari 1881 werkzaam de onderwijzer O. M. J. van Oeveren, die benoemd werd ter voorziening in de vacature, sedert het vorige jaar op die school bestaande. Mejuffrouw G. A. M. Monhemius trad ook daar met l November op als onderwijzeres in de nuttige handwerken. Aan school E. werd de heer G. Kouwenaar eervol ont-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 69