70 VI. Verdere scholen van hijzonderen aard en strekking. Onder de leiding van den Heer J. A. Vrugtman bestaan in deze gemeente de navolgende zangscholen 1. De Burger-Zangschool met 70 jongens en 112 meisies. 2. Een Volkszangschool met 191 mannelijke en 53 vrou welijke leerlingen. Voorts wordt door genoemden Heer onderwijs in het zingen gegeven a. aan 37 volwassenen (werklieden); h. aan eene later opgerigte klasse van 6 mannelijke (1 volwassen) leerlingen c. in een cursus voor volwassen meisjes uit den min- gegoeden stand ten getale van 22. Op de Gymnastiekschool werd door één leeraar en één hulpleeraar aan 293 mannelijke en 190 vrouwelijke leer lingen onderwijs gegeven. t Aan het klassikaal onderwijs namen deel 69 jongens en 52 meisjes. Het aantal leerlingen dat onderwijs genoot bedroeg, op de Hoogere Burgerschool 59, op de Burger-Avondschool 76 en op het Gymnasium 35, terwijl dit onderwijs aan 19 jongens en 17 meisjes van de Normaalschool werd gegeven. Tevens werd van dat onderwijs gebruik gemaakt, door nog 88 meisjes van school A. en door 36 jongens en 33 meisjes van school D. Het onderwijs voldeed aan de gestelde eischen. Zwemscholen. Onderwijs in het zwemmen wordt gege ven aan een der badhuizen der Gemeente, waaraan een zwembassin is verbonden. In het afgeloopen saisoen werden afgegeven 99 abonnementen voor zwemmen 38 idem t, en baden terwijl 41 idem 71 benomen werden ten behoeve van huisgezinnen; benevens 65 abonnementen voor overvaren. Voorts werden genomen 11 dozijn kaarten voor baden en 12 dozijn kaarten voor zwemmen, terwijl bovendien 454 baden werden gebruikt, en 511 maal van de gelegenheid tot zwemmen werd ge bruik gemaakt door verschillende bezoekers. Volgens het bestaande tarief werd voor onderrigt in het zwemmen eene som van 161.75 ontvangen, en voor overvaren buiten abonnement f 27.87. VII. Gymnasium. Getal onderwijzers en leerlingen. 1 Hector. 1 Conrector. 11 Leeraren. 1 Gymnastiek-onderwijzer. 1 Claviger. Over den toestand van het onderwijs op het Gymna sium is door het Collegie van Curatoren een verslag op maakt, waaraan hierachter als bijlage een plaats is gegeven. Wij verwijzen Uwe vergadering naar dat stuk en vei- melden hier nog het volgende Op 1 September 1881 werd het Gymnasium bezocht door 62 leerlingen. De toestand van het Onderwijs is goed. Het Gymnasium werd in 1881 gehouden in een indertijd door de gemeente aangekocht huis, gelegen in de Waterstraat nabij de Hoogere Burgerschool. Het gebouw waar vroeger het Gymnasium werd gehou den is afgebroken en op dezelfde plaats is een nieuw Gymnasiumgebouw verrezen. Het was bij het einde des jaars gereed en zal in den loop van het volgende jaar in gebruik worden genomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 38