60 door de Hervormde Gemeente eene groot f 2000, het Predikantenfonds eene groot f 2000. het R.-C. parochiaal Armbestuur eene groot f 300. de Israëlitische Diaconie eene groot f 300. alles vermaakt door wijlen de wed. E. J. Wolters, geboren G. Bisschop. HOOFDSTUK IX. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Aangenaam is het ons bij het begin van dit Hoofdstuk te kunnen mededeelen, dat de toestand van het Lager Onderwijs in deze Gemeente van dien aard is dat hij over het algemeen bevredigend is te noemen. In de vacatures ontstaan door vertrek, is evenals in vorige jaren naar be- hooren voorzien. Zooals in ons vorig verslag is medegedeeld heeft in ver band met de nieuwe wet op 't Lager Onderwijs, de Plaat selijke Schoolcommissie alhier haar eervol ontslag gevraagd en verkregen. Tengevolge daarvan was deze Gemeente een tijdlang van dusdanige Commissie verstoken, doch nadat in Uwe vergadering van 7 Februarij 1881 met algemeene stemmen besloten was, dat er eene plaatselijke Commissie van Toezigt op 't Lager Onderwijs alhier zou bestaan, werd in de zitting van 4 April d. a. v. die Commissie benoemd, welke zich 7 Mei d. a. v. heeft geconstitueerd het verslag dier Commissie volgt hierna als bijlage. De nieuwe verordeningen in zake het Lager Onderwijs, die door U in 't afgeloopen jaar zijn vastgesteld, zijn reeds allen in werking getreden. In vele opzigten wijken zij van de vroegere af. 61 Uit den hierna volgenden staat blijkt, dat het aantal Openbare Scholen met twee vermeerderd is geworden en wel door de twee gesubsidieerde Scholen als Openbaar te verklaren. Met ingang van 1 September zijn ze onder de Openbare Scholen opgenomen geworden. Het personeel van School A. is fbet drie onderwijzeressen vermeerderd geworden en wel tengevolge der toevoeging aan die school van twee klassen en splitsing eener andere klasse. Tengevolge het opnemen van het onderwijs in de nut tige handwerken onder de leervakken zijn door U onder wijzeressen benoemd speciaal met dat onderwijs op de ver schillende Scholen belast. I. Scholen voor Lager Onderwijs. Openbare Scholen. Uitsluitend voor gewoon lager onderwijs 4 Bovendien voor één of meer vakken van meer uitgebreid lager onderwijs 3 Zamen 7 Bijzondere Scholen. Gesubsidieerde. Uitsluitend voor gewoon lager onderwijs geene Tevens voor meer uitgebreid lager onderwijs geene Niet gesubsidieerde. Uitsluitend voor gewoon lager onderwijs geene Tevens voor meer uitgebreid lager onderwijs Geheel getal scholen '12

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 32