46 Met liet oog op die onzekere bepaling werd aan U voor gesteld om voorloopig het aanleggen van kostbare werken in de rivier achterwege te laten en de aanlegplaats land waarts achter den bestaanden gemetselden keermuur te maken. Volgens dat denkbeeld werd het definitieve plan opge maakt, de bestedingsvoorwaarden vastgesteld en had op 30 September 1881 de aanbesteding plaats. Bij de aanbe steding werd ingeschreven door 22 gegadigden, waarvan de hoogste inschrijving bedroeg f 113000.en de laagste t 66800.- Wegens vergissing vroeg en verkreeg de laagste inschrij ver ontslag en werd de uitvoering der verschillende wer ken opgedragen aan de H.H. A. Klanderman en J. de Haan voor de som van f 79874. Met de uitvoering werd een begin gemaakt zoodat op 31 December de voorhaven tot op 4 M. 4- AP. was uit gegraven. Ook werd een aanvang gemaakt met het maken der onderheide-fundering voor de draaibrug en met de ontgra ving van de duikers tot aanvoer van water naar het Coe- nenspark. Inmiddels werd het plan en bestek opgemaakt voor den bovenbouw der nieuwe draaibrug en heeft de aanbesteding daarvan 27 Januarij 11. plaats gehad voor de som van f 8845. Grachten. De binnengracht werd voortdurend schoongehouden en van bagger gezuiverd. De spuijing geschiedde met de meeste zorg, zoodat mede tengevolge van den bijna geregelden hoogen waterstand op de Berkel de toestand zeer bevredigend was. Gedurende de maand Januarij werd door bemaling de gracht op peil gehouden. '4 47 Bruggen. Deze zijn de navolgende De IJsselbrug. Brug over de Tigchelbeek. Brug over de Binnengracht bij het Kalverbosch. Groote en kleine brug bij de weide Helbergen. Diezerbrug. Brug over de Berkel in de nieuwe wandeling. Oostveensche brug. Brug bij de Watermolens. Brug in den weg naar Tonden. Marschpoortbrug. Nieuwstadsbrug. Brug over de Binnengracht bij de Laarstraat. Kroningsbrug bij de Spittaalstraat. Brug over den havenmond. Brug over de buitengracht in het Goenenspark. Brug over de Berkel bij de Barlheze. Hoorwerkbrug. Brug over de Buitengracht bij de Spittaalstraat. Brug over de Buitengracht bij de Laarstraat. Brug over de Beek in den weg naar Emmerik. Brug over de Inundatiesluis. Brug over de Binnengracht bij de Manestraat. Het bovendek der IJsselbrug werd over eene opper vlakte van 550 Al'2, vernieuwd en ook het onderdek en de trottoir vorderden belangrijke herstelling De kosten daaraan besteed met inbegrip der verlichting en bediening bedroegen f 3508. Van de brug over de Binnengracht bij de Laarstraat werden de dekzerken vernieuwd en de leuningen op nieuw gesteld en aangegoten. Van de Oostveensche brug werden negen ijzeren liggers,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 25