De oevervoorziening langs de weide de Oortjes in de Hoendernesterbeek werd in orde gebragt. De pachter van het Erve »den Brink" werd van de pacht ontslagen en ingevolge Uw besluit werden de gron den bij dat Erve behoorende gesplitst. De woning met daaraangrenzende 2% Hectare bouw land werd op nieuw verpacht en de overige gronden wer den in eigen beheer bebouwd en met haver bezaaid en het grasgewas verkocht. Ofschoon de kosten daarvan vrij aanzienlijk waren, is het land daardoor veel verbeterd en was de opbrengst van een en ander zeer bevredigend. Terwijl de pachtsom van den ontslagen pachter voor het geheel bedroeg 1650 was de bruto opbrengst 1684.20. Eveneens werden twee perceelen bouwland van actner- stallige pachters op den Overmarsch in eigen beheer be bouwd, om in het volgende jaar, bij het eindigen der pacht van het overige, opnieuw te worden verpacht. Op de linie van. Hooff werd de grond niet voor de mest- bergplaats benoodigd met haver bezaaid, en de oogst ver kocht. Een gedeelte van de weide op de Marsch langs de nieuwe schietbaan werd afgerikt en met verbod om te beweiden, als hooigras verpacht. De verpachting van de Marschweide en van Helbergen geschiedde als in vorige jaren, zoodat een gedeelte werd verpacht als koeweiden voor melkvee en het overige als hooigras. De opbrengst der zesjarige verpachting van de Marsch - weiden was minder dan de vorige verpachting. Slechting der vestinggronden en daarmede in verband staande werken. Een gedeelte van de lunette het Wambuis werd afge- 35 graven en de afkomende grond benuttigd tot het invullen van laagten in de gronden langs het Omloopstraatje, en het geheel geëgaliseerd en in orde gebragt om als bouw land te worden verpacht. De wal tusschen de Spittaalpoort en de Laarpoort werd over de geheele lengte afgegraven tot 9.00 M. -4- AP. De afkomende grond werd vervoerd gedeeltelijk naar de gracht langs den Warnsveldschen weg en gedeeltelijk in de gracht bij de Spittaalpoort, waarvan het gedeelte vóór de Polsbroek tot eene oppervlakte van 1140 M2. gedempt, en opgehoogd werd tot 9.10 M. -j- AP. De oude vestingmuren langs dien wal en langs het ove rige gedeelte der wallen tusschen de Vischpoort en den IJssel en tusschen de Walstraat en de Spittaalpoort wer den tot ongeveer 9.50 M. -|- AP. afgebroken. De genoemde wallen werden met de afkomende puin en met grind verhard en als grindweg aangelegd met een bestraat voetpad daarlangs. Onderhandelingen met het Rijk verhinderden tot heden eene bestemming aan het terrein buiten de Vischpoort te geven. De nieuwe schietbaan op de Marsch bij het fort »de Pol", voor gezamenlijke rekening van het Rijk en de Ge meente aangelegd, werd in gebruik genomen. Het terrein van de oude baan tusschen den Warns veldschen en den Emmerikschen weg aan den nieuwen singel, voor mest- bergplaats bestemd, werd opgehoogd. De in het vorige jaar aangelegde weg over de vesting- gronden tusschen den Warnsveldschen weg en den Em merikschen werd geheel afgewerkt, beplant en verkreeg den naam van Nieuwen Singel. In verband met de stichting van het nieuw Gymnasium werd een gedeelte van den ouden walmuur bij de voorma lige Vischpoort weggebroken. 34

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1881 | | pagina 19