6 Den 14 October werd deze Gemeente bezocht door den Heer Commissaris des Konings in deze Provincie. Hij werd ten Gemeentehuize opgewacht en gecomplimenteerd door de leden van den Raad. Na aan verschillende autoriteiten, colleges en particulieren audiëntie te hebben verleend bezocht Z.H.E.G., begeleid door het Dagelijksch Bestuur, eenige publieke gebouwen en instellingen. Plaatselijke verordeningen door den Raad gedurende het jaar vastgesteld. 1. Strafverordeningen. Verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, alsmede belastingverordeningen, zijn in het afgeloopen jaar niet vastgesteld. 2. Verordeningen van verschillenden aard. Reglement voor de Muziekschool in deze Gemeente. 3. Instruction. Instructiën werden vastgesteld voor den Directeur der Gemeente-Gasfabriek, alsmede voor den Secretaris-boek houder van die fabriek. Belangrijkste zaken in den Raad behandeld in 1880. 5 January. Benoeming van de Heeren Mr. J. Thooft en B. Berkhout tot leden der Gezondheids-Com missie. Besloten een adres in te dienen ter verkrijging van een inklaringskantoor. Vaststelling der verordening op de bezoldiging van den Directeur, de Leeraren, Hulpleeraren en Beambten aan de inrigtingen van M. O. 7 5 January. Vaststelling tarief van leges te heffen op de Secretarie. Den Burgemeester gemagtigd tot geregtelijke vervolging over te gaan, van hen, die nalatig zijn gebleven met het opruimen der hooibergen. Bepaling rooilijn van den Singel achter de Spittaalstraat. Besloten den tuin aan de Binnengracht te verhuren aan de Wed. H. A. Mast, geb. Garssen. Magtiging verleend tot het sluiten eener over eenkomst met het Rijk betreffende teruggave van terrein benoorden de overdekte ryloods. 2 February. Afwijzend beschikt op 't adres van H. Lank- horst c.s. om gedeeltelijke kwijtschelding van pacht. t> Besloten den Berkelsingel met boomen te beplanten. Besloten magtiging te vragen om de geldleening groot 35,000 te gelde te maken. Besloten tot den openbaren verkoop van de boomen staande op den wal bij de voormalige Vischpoort. Afwijzend beschikt op 't verzoek van de Wed. van der Linde om ontslagen te worden van de pacht van Stadslanderyen. 1 Maart. Besloten ten behoeve van de te Amsterdam te houden tentoonstelling eenige voorwerpen, die op het archief berusten, tijdelijk af te staan. Besloten aan T. Wegman ontheffing van pacht van een perceel van den houtwal te verleenen, doch afwijzend te beschikken op 't verzoek om restitutie van pacht over 1879.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1880 | | pagina 5