96 de Hoven 2, benevens eene adsistente voor nuttige band- werken. Hare tractementen werden weder volgens bestaanden rooster verhoogd. Eene der helpsters (Mejufvr. Morhée) behaalde na afge legde examens de akten voor hoofdonderwijzeres en voor nuttige en fraaije handwerkenmaar bleef tot onze blijd schap tot nn toe, op de school Nieuwstad hare hulp bieden. Gedurende den loop dezes jaars hadden wij minder dan vroeger met wisseling van personeel te worstelen. Onder uwe voorkennis werd op de school in de Hoven de gelegenheid geopend om des avonds van 61/2 tot 8 ure öf gratis of op min kostbare wijze onderrigt te bekomen in nuttige handwerken onder leiding van Juffr. Bosman. Van die gelegenheid wordt door een 20 tal kinderen gebruik gemaakt en nog onlangs werd van zeer geachte zijdede wenschelijkheid uitgesproken dat die vooreerst mogt blijven bestaan, ook dan wanneer aan de lagere school in de Hovende nuttige handwerken zouden worden onderwezen. Het getal kinderen op de scholen aanwezig bedroeg gemiddeld op de Nieuwstad 97 en voor handwerken 50, Paardenwal 395, in de Hoven 100. Yan het doelmatig onderwijs en de daardoor verkregen resultaten kan ieder belangstellende zich met ons dagelijks overtuigen. De Commissie hield hare vergaderingen geregeld een maal 's maands. Met leedwezen zagen we ons medelid in de dames commissie Mevr. WitkopFockema, van hier naar Arnhem vertrekkenin die vacature werd door de benoeming van 97 Mevr. von Baumhauervan Bemmelen, die deze taak gaarne op zich namvoorzien. Bij voortduring worden de scholen wekelijks door de dames bezocht en blijven we hare uitstekende diensten ten zeerste waardeeren. Zonder twijfel mag onze Gemeente bogen op Bewaar scholen die tot de beste in den lande mogen worden gerekend. Mogen de uitgaven daartoe benoodigd in toenemende mate ten goede komen aan Zutphen's opkomend geslacht!! Zutphen, 14 Februarij 1881. F. H. UMBGROVE President. VER WEIJ, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1880 | | pagina 50