94 J. Zubli, Officier van Gezondheid le klasse. Doch ook deze vertrok, en de Raad benoemde, nadat de H.H.C. Storm Buijsing en Mr. J. Reijnva.ah voor de benoeming bedankt hadden in zijne vergadering van 7 Februari 1881 den Heer A. A. J. Quanjer, Officier van Gezond heid, die de opdracht aanvaardde. ZUTPHEN, De Commissie van Toezicht op April 1881. het Middelbaar Onderwijs te Namens haar: G. J. de SITTER, Secretaris. bijlage e. 95 Verslag omtrent den toestand der Stedelijke Bewaarscholen te Zutphen, over den jare 1880. Ingevolge art. 26 der Verordening heeft de Commissie van Toezicht voor de Stedelijke Bewaarscholen de eer U mede te deelen: Het afgeloopen jaar leverde weinig verandering op in den stand der zaakUwe bijzondere aandacht waardig. De lokalen verkeerden in zeer voldoenden toestand en waren van de noodige behoeften voorzien; toch schijnt de tijd niet verre dat aan eene vergrooting van de school op den Paardenwal, waar reeds een enkele maal aan al de aanvragen om plaatsing van kinderen niet kon worden voldaandient te worden gedacht. Uwe Commissie toch, blijft na rijp beraad van oordeel datzal de Bewaarschool aan hare bedoeling beantwoor den, geen verandering in het Reglement moet worden gebragt voor zooverre betreft den leeftijd van 2Va jaar voor toelating van kinderen bepaald. De 3 hoofdonderwijzeressen en hare helpsters gaven ons over het algemeen reden tot bijzondere tevredenheid het getal helpsters bedroeg op de school Nieuwstad 3,' behalve eene adsistente voor nuttige en fraaije hand werken; op den Paardenwal 8 en ééne kweekelinge; in ZlJTPHEN.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1880 | | pagina 49