88 Gedrag der Hoewel het gedrag der leerlingen over het leerlingen. algemeen niet meer stof tot klachten gaf dan in vroegere jaren, heeft toch de Directeur nu en dan vrij ernstige straffen moeten opleggen voor door enkele leerlingen in de lessen gedurende het vrije half uur aan den dag gelegde ruwheid en pogingen tot verstoring der orde. Ook onze Commissie heeft ter dier zake een enkel maal het noodig geacht sommige der jonge lieden ernstig te vermanen. Inrichting De lessen hebben geregeld plaats gehad, en der Lessen. het onderwijs in de verschillende vakken is volgens het aloude plan gegeven. De leeraar in Aardrijkskunde en Geschiedenis heeft thans den cursus zóó ingericht, dat in de onderste drie klassen een zoo volledig mogelijk overzicht over het geheel wordt gegeven. Dit heeft het voor deel dat de leerlingen, die na het derde studie jaar de school verlaten, of in de III® klasse voor eenig examen worden voorbereid, in de genoemde vakken een afgerond geheel verkrijgen, evenals dat voor de andere beoogd wordt. Bij het gehouden eind-examen was het den Leeraar Sbipgens uit eigen ervaring gebleken dat de candidaten weinig, en dan nog zonder veel vrucht gelezen hadden. Om in die leemte te voorzien is hij in het najaar begonnenop Zaterdag-avond met de leerlingen der IYe en V® klasse eenige klassieke stukken in verschil lende talen te lezen en te verklaren. De Heer Cbamee, Directeur, is van oordeel dat dergelijke oefeningen, onder de leiding van een geletterd man, een gunstigen invloed moeten hebben op de aesthetische vorming der jongelieden. 89 De leeraar Goudsmit, heeft ouder gewoonte met de leerlingen der Ve klasse weder een uitstap gemaakt, ditmaal naar Utrecht, om de inrichting van de werkzaamheden aan de munt te zien. Voor het onderwijs en het examen Technologie is zulk eene praktische les zeker onontbeerlijk. Leermiddelen. De leermiddelen zijn in het afgeloopen jaar Gebouw. 00k Weer onderhonden, aangevuld en uitgebreid. Behalve de gewone tijdschriften en eenige boeken, zijn de noodige chemicaliën, benevens glaswerk voor de behoefte van het scheikundig onderwijs en de praktische oefeningen der leerlingen aan geschaft. Evenzoo zijn eenige instrumenten voor het physische kabinet aangekochten eindelijk eene kleine verzameling gipsmodellen voor het onder wijs in het handteekenenter completeering van die, welke het vorige jaar was verkregen. Het gebouw verkeert in voldoenden staat en de klacht over den onaangenamen reuk in de laboratoria wordt niet meer gehoord. Daaren tegen vertoonen zich in den laatsten tijd weder sterk de scheuren in het achterste deel van het gebouwdie reeds meer dan eenmaal gedicht zijn. De verzakking van dat gedeelte is dus klaarblijkelijk nog niet geëindigd. In de kerstvacantie en daarna zijn de ijzeren kiepramendie terecht zooveel stof tot klagen over tocht gegeven hebben, aan de Zuidzijde vervangen door houten schuiframen. Deze ver andering kan een ware verbetering genoemd worden, en het is daarom te wenscheu dat ook de overige ijzeren ramen plaats maken voor houten.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1880 | | pagina 46