78 B. C. Goudsmit, leeraar aan de Hoogere Burgerschool alhier, die gemeld onderwijs geeft aan het gebouw van gemelde school. Zoodra de behoefte daaraan zal blijken te bestaan zal ook de zesde klasse worden geopend terwijl bij het begin van een nieuwen cursus de vijfde klasse ingevolge de wet zal moeten gesplitst worden om te voorzien in het onder wijs voor studenten in de geneeskunde en in de wis- en natuurkunde. Alsdan zal het noodig zijn nieuwe leeraren te benoemen voor het onderwijs in de natuurlijke historie en de Nederlandsche en Hoogduitsche talenwelke vakken tot nog toe tijdelijk aan andere leeraren zijn opgedragen. Te zijner tijd hopen wij U de daartoe noodige voor dragten te doen. Van het gebouw van het Gymnasium hebben wij dit maal weinig te melden. Het oude gebouw, dat geheel ongeschikt bleek voor verder gebruik, is gansch afgebroken, terwijl eerlang op dezelfde plaats een nieuw gebouw zal venijzendatnaar wij hopenaan de daarvan gekoesterde verwachtingen, wat doelmatigheid en bruikbaarheid be treft, zal beantwoorden. In afwachting van het nieuwe gebouw worden de lessen gegeven in eene tijdelijk daarvoor aangewezen woning in de Waterstraat. Men is aldaar onder dak en er worden genoeg vertrekken gevonden waarin het onderwijs onge stoord kan worden voortgezet. Het zou onredelijk zijn, m de gegeven omstandigheden van eene tijdelijke verblijf plaats meer te eischen. Curatoren van het Gymnasium te Zutphen Dr. T. K. M. von BAUMHAUER, Voorzitter. M. MACKAY, Secretaris. 79 BIJLAGE D. Verslag over den toestand van het Onderwijs op de inrichtingen van Middelbaar Onderwijs te Zutphen, gedurende het jaar 1880. I. Hoogere Burgerschool met vijfjarigen Cursus. Personeel.11*1 In tet Personeel der Leeraren is in het afge- loopen jaar geen mutatie voorgekomen. De Leeraar Beekman, die bij zijne benoeming, in het vorige jaar, non-activiteit had aangevraagd, vroeg en verkreeg in de maand Juli zijn eer vol ontslag uit den diensten verbond zich alzoo voor goed aan het onderwijs. Ook in de regeling der jaarwedden is geene verandering gekomen. Aan de Commissie van Toezicht was opge dragen om een onderzoek in te stellen of de traktementen der Leeraren in het algemeen een herziening vereischen en, zoo ja, om een des betreffend voorstel te doen. De Commissie kweet zich van die taaken zond eene uitvoerige memorie aan het Dagelijksch Bestuur, waarbij zij tot de conclusie kwam, dat eene herziening dringend gevorderd werd, en het voorstel deed

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1880 | | pagina 41